Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a két hullámos...

Mit csináljak a két hullámos papagájommal, hogy ne féljenek tőlem? Sürgős! Többi lent.

Figyelt kérdés

Az egyik, a lány, úgy kezdte hogy kiharapott szinte (kesztyűn keresztül) egy darabot az eladó kezéből.A másik, a fiú nem csinált különösebb harapdálós műsort,csak ő is össze-vissza röpködött.Próbáltam benyúlni meg salátával etetni a kezemből, de ha csak szép lassan el húzom a kezem a kalitka fölött rögtön meg ijednek.Mit csináljak velük? EZ mind hármunknak rossz, ráadásul nagyon lelkiismeret furdalásom van mert még sosem engedtem ki őket a ketrecből repdesni, mert nem tudnám vissza tenni.A segítséget előre is köszöni:

Egy Tanácstalan Papagájtulajdonos



#hulámospapagáj
2016. szept. 11. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Célszerű lehet fegyverviselési engedélyt biztosítani a papagájaid számára.
2016. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor vetted őket?
2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

24-én lesz egy éve.:(

Mondjuk egy jó fél évig csak addig nyúltam be amíg a kaját adtam, mert annyira féltek hogy nem tudtam eldönteni hogy most nyulkáljak be majd csak megszokják vagy erőltessem?

2016. szept. 12. 15:21
 4/9 A kérdező kommentje:
A végéről le maradt a ne.
2016. szept. 12. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem múlt héten..hát ez húzós helyzet, lehet, hogy kifogtál 2 borzasztó gyenge idegrendszerű, félős példányt. Ahogy az emberek, a madarak sem egyformák. Én nem adnám fel, illetve nálam ilyen sosem fordult elő, pedig vadmadarakkal dolgozom.

Légy türelmesebb, ne érezzék hogy frusztrál a helyzet. Viselkedj természetesen, olvass Konrad Lorenz-t, legyen nyugalom körölöttük. Kiengedni lehetne késődélután és a sötétben befogni, de ehhez tapasztalat kell, másképp megsérülhetnek, csont törhet.

2016. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2016. szept. 12. 17:48
 7/9 A kérdező kommentje:

És hogy rakjam vissza őket?

Tegnap összekötöttem a kalitkát egy másikkal, ott is alig találták meg az át- és vissza vezető utat akkor ha egy egész szobában vannak....

2016. szept. 12. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Saláta? Minek? Ha nem saját vegyszermentes akkor akár simán meg is ölheted vele őket.

Fürtös kölest használj. Ha nem ismerik előbb tedd be nekik pár napra hogy megkóstolhassák és megismerjék utána vedd ki és kézből kínáld.

A szelídítés a bizalmuk elnyeréséről szól. Ehhez ismerni kell őket, nem ijesztgetni, az ő határaikat betartva közeledni, nem erőszakoskodni,stb.

Prédaállatok ráadásul nem bíznak benned így jó hogy félnek ha fölöttük nyúlkálsz az nekik fenyegetést jelent mivel a ragadozómadarak is föntről jönnek. Az ő szemükkel lásd a dolgokat. Csakis szemből, az alhasuk magasságából közelíts feléjük és ne föntről vagy hátulról.


Másrészt a kiengedés nem függ össze a szelídséggel. Ha szelídek ha nem akkor is ki kellett volna enged őket a madárbiztossá tett(ez fontos) szobába legkésőbb 1 hónap után de inkább előbb és onnantól nap mint nap. A repülés hiánya komoly bajokat okoz náluk mivel madarak,repülésre születtek. Kiengedés nélkül 2x1x2méteres szobai röpde kell nekik csak úgy jelzem. DE napi sok óra kiengedéssel is 100x50x100cm-es ketrec kell nekik amit nem venni kell hanem csinálni vagy csináltatni úgy sokkal olcsóbb. A bolti pici kalitkák teljesen alkalmatlanok madártartásra csak szenvednek benne a madarak.

1 év alatt elsorvadtak az izmaik és mindenüknek csak ártott a mozgás,repülés hiány. Szóval minél előbb legyen normális méretű ketrecük hogy amikor nincsenek kinn akkor is tudjanak repülni meg minél előbb engedd ki őket.



Ha nem mennek vissza maguktól akkor legfeljebb este félhomályt csinálsz és egy ronggyal megfogva rakod őket vissza. De sokszor van hogy maguktól visszamennek ha megéheznek vagy estefelé. Vagy próbálhatod egy hosszabb ágra ültetni őket,stb. A kicsi kalitkában ahol nincs helyük kikerülni előfordul hogy sokkal nehezebben szelídülnek meg. De ha kiengedi őket az ember a szobába és csak ott van velük,beszél hozzájuk,stb akkor ők közelednek,kíváncsiskodnak idővel. Sokak szerint kinn a szobában sokkal egyszerűbb szelídíteni mert van helyük kitérni az utadból ha megijednének és ezt ők is tudják így bátrabban közelednek hisz ha baj van el tudnak menekülni.

2016. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és legyen tényleg madárbiztos a szoba hogy ne tudjanak megsérülni, ne tudjanak beesni sehova, ne tudjanak beleenni a szobanövénybe amik szinte mind mérgezőek,stb.

És legyen nekik nem mérgező faágakból mászófa bő másfél méter magason. A ketrecük is magason legyen mert nem érzik biztonságban magukat alacsonyan. A ketrec teteje kb. 170cm magason legyen.


Kezdetben valószínűleg össze-vissza fognak repkedni, pánikba esnek a nagy és ismeretlen tértől,keresik a leszállóhelyeket,esetleg nekimennek a falnak,plafonnak,szekrénynek. De ez mind normális. Csak ne legyen se tükör se függöny nélküli ablak mert azokat nem látják és nagy sebességgel mennek neki így attól megsérülhetnek.

Pár alkalom után már sokkal jobb lesz a helyzet, megismerik a szobát, tudják hogyan repüljenek, tudják hova tudnak leszállni,stb. Idővel azt is megszokják hogyan,mikor kell bemenniük így sokkal könnyebb lesz az is.

De ha nem engeded ki őket akkor sose fogják megtanulni, megszokni. A repüléshiány egészségükre káros hatásairól nem is beszélve.

2016. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!