Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen eleséget illetve...

Degu940202 kérdése:

Milyen eleséget illetve vitamint, táplálékkiegészítők adják nimfa papagájaimnak?

Figyelt kérdés
Van 2 nimfa papagájom. Saját véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ti mivel és hogyan etetitek őket, valmint milyen vitaminok, vagy hasonlók szükségesek.

2016. szept. 19. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Mesterséges vitaminokra nincs szükségük HA változatos az étrendjük. Vagy max. vedléskor vagy télen 1-1 kúra egy jó minőségű vitaminnal. Az ilyen kondicsepp és egyebek felejtősek.


Ha nem ismerik a változatos étrendet beletelik hetekbe,hónapokba mire elkezdik enni. Naponta kell kínálni és nem szabad túl sok magot adni nekik. Lakásban tartottaknak szotyi felejtős vagy max.1-2 szem naponta csíkosból,fehérből. Fekete tilos.

A kaját lemozogni is kell, meg madarak lévén a repülés nagyon nagyon fontos nekik ezért nimfáknak ajánlott minimális ketrecméret 120 x 100 x 100cm vagy nagyobb, a 150x100x150cm lenne az igazi legalább. Emellett napi sok óra kiengedés, madárbiztos szobában.


Naponta fejenként 1 evőkanálnyi szotyimentes,jó minőségű(Versele-laga) magkeverék(ha többet kapnak válogatnak). Sokféle vegyszermentes zöldség,gyümölcs. Zöldek, gyomnövények(fűkalász, pásztortáska, pitypang, útifű, kövérporcsin,stb persze csakis tiszta helyről). Virágok. Cserépben búzafű, zsázsa,stb Lósóska magjai, leveles ágak, tavasszal bizonyos fafajták virággal, ősszel bizonyos fák terméssel, vadontermő bogyók. Csíráztatott magok, főtt gabonák, főtt tojás. És kalcium.

Átlagosan heti 3-4 alkalommal gyümölcsök, 4-6 alkalommal zöldségek, zöldek,gyomnövények akár mindennap, főtt tojás 2-3 hetente egyszer, csíráztatott mag max. hetente egyszer. Kalciumpor gyakran akár naponta a kajájukra attól függően mit kapnak.


+amit szintén esznek és fontos az a madárhomok és a szépia. Ezek állandóan legyenek előttük.


Emellett szoktam nekik adni a vizükbe egy kevés almaecetet időnként.


És ha már az etetésüknél tartunk: a bolti mézeskarika,vitaminos,tojásos és egyéb rúd felesleges,káros. Fürtös köles ne legyen állandóan benn náluk.


Ja és ami szintén fontos a madárlámpa vagy teljes spektrumú izzó télen vagy akár nyáron is attól függően mikor,mennyit vannak kirakva napozni.


Bővebben erről meg hogy miből,mennyit ehetnek: Facebook "Papagáj takarmányozás" csoport.

2016. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát semmi ilyet nem szabad nekik adni,egyrészt nincs ré szükségük másrészt pénzbe kerül :D,ha van nekik homok a helyükön,egy rakat vastag és vékony,száraz és friss ág,lehetőleg fűz és gyümölcsfa,meg víz akkor semmi se kell nekik,a helyedben és ásnák el a magvakból egy sort vagy valami és ha kikel lesz mit rágcsálniuk,a vizükbe lehet rakni almaecetet ha nagyon akarsz valamit adni nekik :D,nagy mennyiségben mérve 5 literbe kell 1 kupak kb ezt 2-3 hetente add nekik 1x,semmi mára nincs szükségük,esetleg lágyeleség ha azt is akarsz,én volt hogy adtam mert pl kimaradt a főtt tojás reggeliből :D,itt kell a tojás összepépesítve,apróra darált kukorica kicsi víz kölest bele és kész,imádni szokták,ha szeretik akkor kaphat zöldségeket is,én répával próbálkoznék a legjobban,szerintem ennyi is,itt semmi étrend kiegészítő nincs említve,csak biztosítsd a természetes élőhelyet minél jobban :D,nálam sokszor költöttek is szóval gond nincs ezzel a módszerrel,még az odu se volt valami természetes,mert egy sima magas odu volt valami préselt lapból,pozdorja vagy fene tudja mi kb 2mm vastag,ezt nádszálakkal borítottam hosszába+ragasztó pisztoj és kész,sok sikert !!
2016. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Te akkora hülyeségeket írsz...

Tudod mi kerül pénzbe,sok pénzbe? A rosszul tartott, vitaminhiányos,beteg nimfa HOZZÁÉRTŐ állatorvoshoz vitele meg a vizsgálat,gyógyítás költsége.

De gondolom nálad ez se szokás...


Amit én írtam azt mind hozzáértőktől tudom pl. állatorvostól. Rengeteg nimfának van baja a rossz etetés miatt.

A "Papagáj takarmányozás" csoportot is állatorvos hozta létre...


Almaecetből 1 literbe vízbe 1 evőkanálnyi kell. Van aki hetente egyszer adja, én akkor amikor épp eszembe jut.

Igazi rendes almaecet,akár bio kell,amiben nincs semmi más csak alma.


Főtt tojás mint fehérjepótlás, a kalciumpor mint kalciumpótlás, a sok zöldség, gyümölcs, gyomnövény, virág,stb mint vitamin,ásványi anyag,stb pótlás nélkülözhetetlen az egészséges, boldog madarakhoz. Félegészség ha normális az étrendjük.


A természetes élőhelyükön tudod nem szenvednek hiányállapottól....


Az alap tartásukkal se vagy tisztában de elkezdesz szaporítani(nem tenyészteni mert attól mérföldekre vagy). Képzelem milyen fiókák voltak azok de miért is érdekelne a madaraid állapota,jóléte...

2016. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Te egy elmerogyant madártetű vagy,minek nekik ilyen szarság????Semmi nem kell nekik,almaecetből mehet amit írtam,amiket eladok és tenyésztek mind gyűrűzött teljesen egészséges madarak,az a sok ásványi baromság azoknak kell akik kicsi kalitkában vannak 3 kis rúdon és egy tál vízzel,mit akarod még őket etetni vackokkal??akkor eztám tyúkot is csak akkor lehet tartani ha minden állatorvoshoz bevisszük és telenyomatjuk vitaminnal??annak se adok semmit és tessék,éli világát,van 10 éves tyúkom is,semmi baja,a gond hogy nem vagy tisztában a dolgokkal,tapasztalatod 0,kiollvastad a kiskönyvet amit minden hülye írt aztán ez a tudás,nem tudom miért kell túlbonyolítani a tartásukat mikor semmi mesterséges dolog nem kell az egészséges tartásukhoz,épp ezért írtam hogy minél jobban biztosítja a természetes élőhelyet annál jobb,ebbe beletartozik az álltalad írt gyomnövény,gyümölcs ,zöldség...,de vitaminos baromságokat venni felesleges,és igen pénzbe kerül a vitamin,jobb ha tudod,nem kell neki ilyenekre költeni,költse inkább a pénzét hasznos dolgokra amiből haszna van.
2016. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy szóval se írtam hogy mesterséges vitamin kell nekik sőt pont az írtam hogy változatos étrend mellett NEM kell semmi ilyen mert nincs vitamin vagy más hiányuk.


Tapasztalatom 10 év. ;) Könyvből nem szoktam tanulni mert amit eddig olvastam mind hülyeségekkel volt teli. Állatorvosok, igazi tenyésztők, hozzáértők,stb azok akiktől én tanulni szoktam nap mint nap.


Azt írtad ágak kellenek nekik meg almaecet. ESETLEG lágyeleség, KAPHAT zöldségeket....

Ebből nem az jön le mint amit én írtam hogy KELL nekik sok minden... Ráadásul nem csak úgy amikor az embernek olyan kedve van hanem gyakran,naponta és AKKOR nincs szükség a vitaminkészítményekre.

Nálam naponta jópár féle dolgot esznek magkeveréken kívül de a magkeverékük is vagy 20 féle magból áll.

2016. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
De amit írtam elég,mi kell akkor még ha neked nem volt ez jó?írtam hogy vethet a magjaikból,az bőven elég nekik,a zöld és száraz ágak megint csak jók,a víz megint,a lágyeleség megint,ezen felül hova többet,gondolom ad még nekik egy rakat magkeveréket meg azt a szépia valamit ami ágak melett nem mindig kell és ennyi,ha ezen felül kell még valami akkor csinálok egy bukfencet.
2016. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szavak jelentése az ami nem ugyanaz. Esetleg, adhat, kell, lehet... Nem ugyanazt jelentik, nem ugyanazt sugallják.


Ha azt írod pl. esetleg adhat nekik lágyeleséget azaz főtt tojásos eleséget akkor az a kérdezőnek lehet úgy jön le hogy nem kötelező csak lehet adni így ő nem ad nekik vagy csak pár havonta egyszer. Miközben 2-3 hetente szükségük van rá tehát KELL nekik mint fehérjepótlás.


Az enyémek tegnap sárgarépát, almát, kövér porcsint, uborkát ettek. Ma almát, egy kevés banánt ,kiwit, sárgarépát, szilvát és csemegének lósóska magjait kapták. Holnap inkább zöldséges nap lesz. Holnap után szerintem főzök nekik barnarizst vagy quinoát és reszelek rá zöldségeket meg teszek rá kalciumot. Valamelyik nap jó lesz a csíra is majd azt is megkapják. Persze ezen kívül mindennap kapnak fejenként 1 evőkanálnyi magkeveréket is. Meg van persze szépia,madárhomok.


És amit még írni akartam csak közbe válaszoltál hogy a kalcium kimaradt. Annak a pótlása muszáj rendszeresen. Állatorvostól tudom hogy rengeteg a kalciumhiányos papagáj fogságban. Ennek hiánya egyrészt a természetes fény hiánya miatt van ezért is KELL teljes spektrumú izzó nekik lakásba akár egész évbe ha nincsenek nyáron kirakva gyakran napozni. De mivel nálunk télen nincs nap az eredeti élőhelyükön meg van így télen ha kinti röpdében vannak akkor is kell nekik az izzó vagy lehet kapni madárlámpát is. Egy nimfát a legtöményebb napfény éri egész nap ott ahol eredetileg él.

Másik meg hogy a fogságban adott kajákba rengeteg a foszfor ami úgymond kiüti a kalciumot. Ezért kell kalcium-karbonát port szórni vagy szépiát reszelni a zöldségükre,stb rendszeresen úgy hogy a kalcium kétszer annyi legyen mint a foszfor, akkor tud a legjobban hasznosulni HA van napfény pontosabban a hatására keletkező D-vitamin.


És ez csak a sima tartásuk. Tenyésztéskor pontosabban a fiókák kikelésétől fokozottan figyelni kell a változatos étrendre(a lágyeleség napi 2-3alkalommal alap + sok zöldség,gyomnövény,lombok,stb) minden egyes nap meg a kalciumpótlásra hogy a fiókáknak se legyen hiánya. Tojáskor főleg a kalcium a fontos. A nimfákra már-már jellemző a fiókák tollának tépése na az is a kalciumhiány miatt van általában. Ez is mutatja mennyi a kalciumhiányos madár...

2016. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na én ennyire nem mélyülök bele,nekem hatalmas röpdében vannak,homok mint a tenger,egész fákat raktam be nekik,van élő is,mag is van elég,van nekik füvesített rész is,beton fürdető,amit csak lehetett beszereztem nekik,eddig baj sosem volt,a telet is bírták csak sok napraforgóval,költeni is költöttek rendesen,fiókát nem kellett etetni sose,lehet nem is tudnám hogy kell,de szerintem galambfiókáknak való kutyulék elég nekik,zöldséget is kapnak rendesen,gyümölcs is van,szóval én semmi mást nem adok nekik csak ami a ház körül van,kálcium hiányuk se lehet,nagyon sok tojás héjat szoktam nekik bekeverni por formájában,néha szépiát is kapnak,de azt is por formáljában szoktam adni,ledarálom,csőrkoptatónak nem kell mert van fa,de vitaminnak jó
2016. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A telet napraforgó helyett más olajos maggal bírják inkább vagy csak minimális napraforgóval az is fehér vagy csíkos legyen és ne fekete... Négermag, lenmag, kendermag, máriatövismag... sokféle egészségesebb olajos mag van.

Nimfákon kívül nem tudom van-e más fajod...

Kinn telelés esetén a magkeverék 15%-a legyen csak olajos mag.

A nimfák kifejezetten hajlamosak hízásra.

A napraforgómag túlzásba vitele vagy a túl sok olajos mag sok papagáj máját tette már tönkre.

A máriatövismag emiatt is jó. Májtámogató.


Lehet venni papagáj kézzel nevelő tápot. A házi keverékeknek vitaminhiányos,stb madár lesz az eredménye...

De az csak a táp. Ha egész pici fiókát/fiókákat kéne etetni ahhoz tudni kéne milyen melegen kell őket tartani, milyen gyakran és mennyit esznek a koruktól függően, hogyan kell etetni hogy pl. ne a tüdejébe kössön ki a táp, mikkel lehet pikk-pakk megölni őket,stb.

2016. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sok galambot neveltem már ,volt hogy egészen napos kortól is,sose volt velük gondom, láttam a papagájokat is fecskendővel etetik,szóval szerintem menne ha úgy adódna,a napraforgót meg természetesen nem adagolom túl,meg kapnak mindent,néha olyat is amit nem lehet kapni boltokban,más papagájt nem tenyésztek,hullámosok vannak még lakásban,de ők csakis szobamadarak,így voltak nevelve kiskoruk óta,teljesen szelídek,macska és kutya helyett tökéletes házikedvencek.
2016. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!