Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fele fa forgacsat...

Milyen fele fa forgacsat tegyem a hullamos papagaj odujaba?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 15:41
 1/6 anonim válasza:
Kár milyen jó. Nekem költött minden félével, ami fából maradt meg forgács.
2016. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyeneket kérdezel akkor FÉNYÉVEKRE vagy attól hogy odút adhass a madaraidnak.

Tudod a tenyésztés nem abból áll hogy van 1 pár madár és felrakok egy odút. Aki így költet az nem más mint egy kis ... szaporító(aki fényévekkel rosszabb egy tenyésztőnél). Az ilyen szaporítás nem jó a madaraknak sőt káros nekik akár bele is halhatnak, a fiókák egészségéről nem is beszélve...


A tenyésztéshez, az IGAZI tenyésztéshez rengeteg tudás kell. Pl. az adott madarak alkalmasak-e tenyésztésre, milyen körülményekre van szükségük, milyen étrendre van szükségük, hogyan kell őket felkészíteni a költésre, milyen problémák fordulhatnak elő és hogyan kell őket orvosolni...

Tudod mi az a lábkorrekció és hogyan kell csinálni, ha szükséges lenne tudod hogyan kell kézzel etetni a fiókákat, tudsz eutanáziát végezni ha szükséges lenne....


Gondolom fogalmad sincs róla hogy UV lámpa is kell nekik, méteres ketrec,stb és ez csak az ALAP normális tartásuk, semmi köze a tenyésztéshez.


Szóval felejtős a dolog.


Másrészt attól hogy van 1 pár madarad még NEM kell költetni. Az össze-vissza szaporításnak már így is sok negatív következménye van ha a hullámos állományt nézzük. Agyon vannak szaporítva, rengeteg van belőlük túl sok is, betegek,stb.

2016. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Második, beléd mi ütött? Nem értem miért kell elítélni a kérdezőt, hogy ő már pedig nem ért semmihez és rossz gazdájuk a madaraknak. Lehet, sőt valószínű, hogy tapasztalatlan evvel kapcsolatban, de ha szeretné, hogy szaporodjanak, akkor oké, hogy elmagyarázod, hogy mit és hogyan, de nem kellene lehurrogni, hogy milyen tudatlan és minek szaporítania. Főleg ilyen következtetéseket levonni egy ártatlan kérdés alapján..


Én tenyésztő vagyok, de sosem kellett pl UV lámpa, sosem voltak gondok a költésnél, úgy értve súlyosabb komplikáció, kivéve ritka esetben, amikor a tojó elpusztult.


Nagy röpdében egyáltalán nem ajánlom a szaporítást, főleg, ha több párod van. Én költettem így, nehezen tudtam ellenőrizni az odúkat, hogy minden rendben van-e. Na meg ott van ilyenkor a fészekdúlás veszélye. Előfordul, hogy kinyírják egymás fiókáit, vagy akár egymást is, éppen ezért én nagyon ritkán költetem őket együtt, ki lehet tapasztalni, hogy melyek a csendes madarak, na ők sosem balhéztak, őket nyugodtan lehet együtt költetni. A többieket én kisebb ketrecbe szedem ki páronként és úgy költenek. Sokkal előnyösebb, mivel a párok nem zavarják így egymást. Ha mindent jól csinálsz és betartasz, akkor nem lesznek hálátlanok. Általában minden páromtól van egy évben, kb 10 fióka, ami jó eredmény szerintem. Különben is ha egy madár ilyen jól szaporodik, akkor az azt jelenti, hogy meg van mindene. Kíváncsi vagyok, hogy a profi "tenyésztők" hogyan csinálják, milyen alternatívát választanak. Egy biztos, nem költetnek két párt együtt, biztos vagyok benne, hogy ők is külön rakják őket, vagy max 2-3 párt raknak egybe, akik nyugisak. Így lehet pár hónapig kisebb helyen vannak, de rossz volt nézni, amikor együtt költöttek és a tojók tiszta stressz alatt éltek meg zavargatták egymást. Még mindig nem értem, hogy miért baj, ha szeretné valaki kezdő szaporítani. Én pl emlékszek gyerekként hogy örültem, amikor először költött az első párom és rögtön 6 fióka lett.

2016. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
*gazdája
2016. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hármas: Belém mi ütött? Semmi. Csak már nagyon unom szépen mondva hogy mindenki nekiáll szaporítani amikor még a normál tartással sincsenek tisztában, a madarai meg csak sínylődnek rosszabb esetben belehalnak. És újabb "rossz minőségű" fiókákat dobnak piacra mintha nem lenne így is elég.


Csak hogy tiszta legyen a szaporítás nem egyenlő a tenyésztéssel. Egy tenyésztő tud mindent ami a tenyésztéshez szükséges, jól tartja a madarait, nem a fiókagyártás a célja minden áron,stb. Míg egy szaporítónál egyáltalán nincsenek jó körülmények, a tudása meg se közelíti azt ami szükséges lenne így nem tudja vagy nem érdekli hogyan kéne úgy csinálni hogy a madarainak is jó legyen,stb.

A legszebb az hogy sok szaporító tenyésztőnek képzeli magát.


Magyarázzam el mit hogyan csináljon? Ezek szerint Te se vagy képben... Mégis mit magyarázzak? Hosszú,hosszú regényt lehetne írni mit kell tudnia egy embernek ahhoz hogy normálisan tudjon tenyészteni.

De pl. 1 dolog: A tenyészteni kívánt pár gyűrűzött, biztos helyről való, nem rokonok, szűrt,stb tehát minden szempontból tenyésztésre alkalmas madarak? Mert szerintem inkább kereskedésből vett 2 kis kedvenc akik gazdája hirtelen fiókákat akar...



A mai helyzet az hogy egy kis gyerektől kezdve bárki költethet és pont ez a nagy probléma. Simán felrakják az odút egy 40 centis kalitkára, a madaraik műanyag rúdon ülnek vagy nem esznek mást a magkeveréken kívül... Azaz tudáshiány felsőfokon. És mégis ilyen emberek költetnek nap mint nap vagy kezdenek költetni. Bocs hogy nem támogatom.

Ha a kérdező tenyésztő akarna lenni akkor nem itt és nem csak ezt kérdezné. A kérdései arra utalnak hogy azt gondolja amit sokan mások: Hogy van 1 párja,feltesz egy odút és kész, várja a fiókákat. Pedig nagyon nem így néz ki a tenyésztés. Ez az egyik tipikus szaporítás.



NEM kell szaporítani és kész. Nekem is van párban papagájom mégse költetek sőt igyekszem megakadályozni pont azért mert tisztában vagyok a mai helyzettel és nem kívánom tovább rontani. Na meg tisztában vagyok azzal is hogy nincs elég tudásom még nekem se és nincsenek meg a megfelelő körülmények ahhoz hogy tenyésszek... ÉS azt is tudom hogy hiába van 1 pár nimfám attól még egyik se alkalmas tenyésztésre így ha lenne elég tudásom és a körülmények is jók lennének akkor se tenyészteném őket.



Azt még meg se említettem hogy hullámosból annyi van hogy sokuk külföldön végzi madárhúsként, a tollaik meg díszek lesznek. Szóval minek is kell mégtöbb fióka amikor így is sok a felesleges madár és a legtöbbjük most is csak vegetál valakinél?

2016. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami téged illet: Sose kellett UV lámpa? Elárulom az nem is kifejezetten a tenyésztéshez kell, az alapkellék akárcsak a hüllőknél. Lakásban tartottaknál akár egész évben mindennap kell ha nincsenek nyáron kirakva napozni gyakran. Télre viszont mindenképp kell mivel még a kinti röpdések se kapnak napfényt mivel nálunk nincs elég nap télen. Ausztráliában vagy ahol épp él az adott papagájfaj nem kevés napfény éri őket. Egy hullámost a legtöményebb napfény ér egész nap. A látásuk, mirigyrendszerük,stb működéséhez mind kell a napfény. A kalcium felszívódásához,hasznosulásához szükséges D-vitamin termelődéséről nem is beszélve. De a kalciumot a zöldségre,stb. szórva külön is pótolni kell hogy ne legyen hiányuk. Tenyésztéskor meg méginkább fontos a kalciumpótlás meg a napi szinten változatos étrend.

De ezeket "tenyésztőként" tudnod kéne...



Mekkora is az a "kisebb ketrec" amiben költetsz? Mivel a kirepült fiókáknak hely kell a repülés,manőverezés megtanulásához ami nem épp 80 centit és pár szárnycsapásnyi helyet jelent.


Elárulom azt is hogy NEM, attól hogy költenek még egyáltalán nem biztos hogy boldogok és jól vannak tartva,meg van mindenük. A hullámos szapora faj. Egy cipősdoboz nagyságú helyen is simán nekiállhatnak szaporodni.

Pl. itt van ez a kép: [link]

Jól vannak tartva? Roh..tul nem, ez a kis lyuk a hobbi tartáshoz is iszonyú kicsi, a berendezéséről inkább nem is írok semmit mégis ott virít az odú mert hát ugye elhagyhatatlan... És ha úgy van simán költenek is ilyen körülmények között miközben ketten is csak sínylődnek ilyen körülmények között.


2 párt tartani se ajánlott együtt mivel az egyik pár elnyomja a másikat.


Csoportban vagy párban? Na ez is egy olyan dolog hogy az ember mit néz saját magát hogy ő mit gondol jónak,neki mi tetszik vagy a madaraknak mi a természetes...

A legfrissebb kutatások igazolták hogy a természetben CSAPATBAN élő hullámosokat fogságban sima tartásnál is CSAPATBAN lenne ideális tartani mivel az a természetes. Szóval én HA tenyészteném őket biztos egy jó tágas kinti röpdében tenném csapatban és pl. az odúkat össze-vissza tenném úgy hogy távol legyenek egymástól és nem úgy ahogy szokás hogy a röpde egyik oldalára sorba egymás mellé.

2016. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!