Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tojik a zebrapintyem!?

Laca3312 kérdése:

Nem tojik a zebrapintyem!?

Figyelt kérdés
Vettem egy költőpárt! Már másnap a legmagasabb ülőrúdról tojt egy tojást a tojó, ami szépen szét is kenődött a ketrec alján! De a baj az, hogy azóta nincs semilyen tojás! Minden feltétel adott (fészek odu, kiegészítők, lágyeleség, magkeverék, zöldek, szépia, vitamin rúd stb...) szóval minden! Gondolom én!?

2016. szept. 24. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Vitaminrúd csak árt az egészségüknek.


Teljes spektrumú izzó van? És kalciumpótlás a szépián kívül a lágyeleségre,zöldségre szórva vagy valami?


Másrészt biztos tenyésztésre alkalmas madarak?


Harmadrészt nem kötelező költetni... Így is sok van belőlük.

2016. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ZOLTÁN Devil válasza:
Nekem is ez volt a gondom velük. De megoldódott mert egy idő után a him kitépte a tojó tollát és belehalt. Majd a him is meghalt a magányba. :(
2016. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

" Így is sok van belőlük.."???

Kinek?

Neked lehet!

Nekem kettő van! Az sok?

Úgy tudom csapatban érzi jól magát!

2016. szept. 27. 12:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy sincs de nem is erre gondoltam.

Összesen van sok,pl. az országban.


Túl vannak tenyésztve akárcsak pl. a hullámos és nimfa papagájok. Mindenki tenyészti vagy legalábbis sokan akkor is ha nem ért hozzá,nincs hozzá elég tudása,nincs megfelelő körülmény.

A madaraknak teljesen mindegy hogy lesz-e fiókájuk vagy sem, fióka nélkül is egészségesen,boldogan elélnek sőt költetés nélkül tovább élnek és biztonságosabb is az életük mert a költetésnél mindig megvan rá az esély hogy belehal a tojó.

Az ember az aki fiókákat akar de az csak akkor jó a madaraknak is ha hozzáértéssel csinálja az ember. Megfelelő körülményeket biztosítva, megfelelő tudással nekikezdve...


A legtöbben az alapvető igényeikkel nincsenek tisztában de odút azért egyből felraknak és ez is egy olyan dolog ami miatt nem kéne több madarat gyártani hisz most is sok sínylődik.

Nálad a körülmények jónak tűnnek ezen a téren mert ketrecet írsz így remélhetőleg nem bolti mini kalitkában vannak hanem egy szép tágas rendes repülésre alkalmas ketrecben. Pl. a változatos étrend is megvan... Szóval gratula mert sajnos sokan már ott elrontják hogy mini bolti kalitkában kínozzák őket és nem veszik figyelembe hogy ők madarak és mint repülő élőlények repülniük KELL ahhoz hogy egészségesek,boldogok legyenek, nem 2 szárnycsapásnyit hanem rendesen amihez tágas ketrec,röpde kell.



Ami a tenyésztést illeti. Ahhoz mégtöbb tudás kell. Alap a tágas ketrec. A megfelelő UV lámpa pl. nemcsak a tenyésztéshez kell hanem alapból mivel ahol élnek ott süt a nap, nem keveset. Sok élettani folyamathoz,stb kell nekik az UV fény de a tenyésztéshez szintén fontos mivel a tojáshéj kalciumból van és a kalcium hasznosulásához D-vitamin kell ami a napfénytől termelődik. A kalcium pótlás pluszba a tenyésztéstől függetlenül a papagájoknál nagyon fontos szóval gondolom a pintyeknél is. A ketrecben lévő szépián kívül még pluszba a zöldségre,stb reszelni is kell a szépiából rendszeresen.

Vagy pl. fel kell készíteni a madarakat mielőtt odút kapnak, a fiókanevelésnél fontosabb a változatos étrend még a szokásosnál is.


De ha az ember tudja mindezt meg még sok mást is még akkor is azt kérdezem hogy minek? Mint írtam a madaraknak nem nélkülözhetetlen a költés,sokuk csak sínylődik valakinél és mivel ott vannak minden állatkereskedésben,internetes hirdetésekben,stb nem kell belőlük mégtöbbet gyártani mert van belőlük bőven elég.

Ha valakinek van 1 párja vagy 2 akkor örüljön neki,tartsa őket,gondozza őket, foglalkozzon velük és nézze ahogy élnek... De ne csináltasson velük fiókákat mert azzal csak az életüket rövidíti és tragédia is lehet belőle inkább szeresse őket, adjon meg nekik mindent hogy minél tovább élhessenek boldogan.

Persze mint minden tojónál náluk is előfordul hogy odú nélkül is tojnak időnként mert időszakos folyamat, megindul bennük a tojásképződés és annak a tojásnak ki kell jönnie... de ha nincs fészek/odú akkor azokból a tojásokból nem lesz fióka mert a ketrec aljában általában nem kotlanak rendesen de ha mégis akkor is ki lehet cserélni a tojásokat műtojásra,stb szóval ez nem jelenti azt hogy muszáj fiókának lennie.

2016. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Még akkor is azt kérdezem minek?"


Több okból is:

Lelkes állat, kisállat tartó vagyok! (Német óriás nyúl, törpe nyúl, jappi, gyöngyi, pulyka, cochin, őshonos magyar kacsa, néma kacsa, fürj, vietnámi malac, dán lapály,szánentáli kecske, tengeri malac)!!!

És mindez a magam örömére, valamint étvágyam kielégítésére, mert én tudom mit lehet kapni a boltban " hús " címszó alatt!!!! ( A párom élelmiszer boltban dolgozik! Hát röviden döghús minden!)

De mind saját célra és nem eladásra tartom! Hazudnék ha azt mondanám hogy nem adtam el semmit, mert szaporulat van, még ha nem is akarok! Pl. a jappi hihetetlen titkos és eldugott módon keltett most is ki 14 csibét! Csak pislogtam mikor előjött!

A zebrapinty azért hogy a szürke, hideg, unalmas téli hónapokban becsempészen egy kis tavaszt a dudáló csicsergő hangjával, valamint a 15 hónapos kis lányomnak legyen mit gondozni, megfigyelni! És nem a tévét bámulni!

Mint a kérdésben is irtam minden adott! A kálcium pótlás is! Plussz fürdető, madárhomok, összekötött széna hogy legyen mit tépkedni ha unatkozna valamelyik, tyúkhúr, saláta, alma, répa, külömböző fészekanyag (tiszta széna, toll, papírzsepi)! Világítás nincs. Azért mert a lakás előterében van ahol két oldalról egy-egy 180*180-as ablak (észak-dél) árasztja el őket napfénnyel! De igérem télire meg lessz a teljes spektrumu izzó!

Ja, és megvan a negyedik tojás, a kis saját készítésü fészkükben! Sajnálom de úgy néz ki hogy még több ZEBRAPINTY lessz az országban!!!! :)

2016. szept. 29. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így,ilyen körülmények között,ilyen hozzáállással sokkal jobb mint ahogy általában csinálják szóval... csináld ha akarod. :)

De legalább akkor ha eladod a fiókákat olyan embernek add aki szintén ennyire ért hozzá és nem a szoba sarkába szánja egy pici kalitkába dísznek.


Egyébként az ablaküveg megszűri a napfényt szóval a hasznos része kinn marad ezáltal nem ér semmit.


Ami a teljes spektrumú izzót illeti. Ilyen a jó: CRI 91 fölötti de inkább több, a színhőmérséklet 5000 K fölötti de inkább több és ami a lényeg elvileg hogy 10.0 legyen az UVB indexe mert tömény napfényt kapnak a természetben.

2016. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!