Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csak egy részét eszi...

Csicsky kérdése:

Miért csak egy részét eszi meg a kanáritápnak a kanárim?

Figyelt kérdés
Van egy kétéves kanárim. A problémám vele az, hogy a kanáritápnak mindig csak egy részét eszi meg, legfeljebb az egy harmadát. A kanáritáp összetétele: kanári mag, repce, köles (Avicentra Classic menu - Canary). Próbáltam másfajtát adni neki, de azzal is azt csinálja. Kísérletképpen összegyűjtöttem az el nem fogyasztott magokat és később ezt adtam neki, de csak pár szemet evett meg belőle, valahogy észrevette, hogy ez nem az igazi. Mi lehet a probléma, miért csinálja ezt? Nem tudja ezeket a magokat megtörni? Vagy valami baja van a madárnak? A madárhomok egy kis tálkában állandóan a rendelkezésére áll és a fürdési lehetősége is megvan.

2016. szept. 26. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Azokat nem szereti, kiválogatja amit szívesen eszik. Adj neki fürtös kölest is, azt szokták szeretni és tyukhúrt.
2016. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A miénk is ezt csinálja, nem ízlik neki. A kölest szeretik, de abból csak csínján, mert nagyon elzsírosodhatnak tőle. Adjál gyümölcsöket, almát, görögdinnyét, répát, stb. próbálgass, csak ne legyen sós, zsíros, és ne legyen puffasztó(káposzta, bab, krumpli)
2016. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Versele-laga márkájú kanáriknak való magkeveréket használj.


Mennyi mag van előtte? Mert az nem egészséges ha hogy csomó van előtte...

Kanárikhoz annyira nem értek hogy mennyi mag kell nekik naponta de ha jól értem válogat ugye? Mármint nem az összesfajta magból hagy hanem csak bizonyos magfajtákat hagy meg?

Ez azt jelenti hogy túl sok mag van előtte így válogat, a kedvenceit eszi csak ki mert ha meghagyja akkor is jóllakik. Célszerű lenne naponta x mennyiségű magot adni neki,mindennap ugyanannyit. Az x mennyiség annyi legyen hogy az összes mag elfogyjon a nap végére de azért ne éhezzen a madár.

Jó lenne tudni mennyi kell nekik naponta... A hullámos papagájokat biztos ismered vagy ha nem googleba láthatod hogy milyen kicsi madarak. És ha van normális tágas helyük akkor nagyon aktív,hiperaktív madarak. Na nekik kell fejenként szűk 1 evőkanálnyi magkeverék naponta kiegészítve gyomnövényekkel, zöldekkel, zöldségekkel,gyümölcsökkel.


A kanári még kisebb madár és szintén aktív szóval vedd vissza a napi magadagját. Kísérletezd ki hogy mennyi magot kell neki adnod ahhoz hogy ne éhezzen de minden mag elfogyjon.

Kezdésnek majd kieszi a kedvenc magjait az etetőből mint eddig is aztán amikor már nincs más rákényszerül a többi mag megevésére is.


Szépiája is legyen.


Ami az evéshez tartozik még illetve összefügg vele az a mozgás. Ugye nem egy pici pl. 40 centis kalitkában él? Legyen szép nagy tágas ketrece hogy tudjon sokat mozogni,repkedni hogy egészséges maradjon,legyen. Túl nagy ketrec nem létezik...

2016. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz a választ mindenkinek!


Túl nagy ketrec nem létezik...


Na, nálam az egész szobában röpködhet kedvére egész nap. Van kalitkája, de nyitva van az ajtaja, úgyhogy akkor megy be, meg ki, amikor akar. Szelíd madár, nem fél tőlem.


Az igaz, hogy elég sokat szoktam eléje rakni és úgy látszik rájött, hogy lehet trükközni, nem kell mindet megenni, elég ha elkezd körülöttem röpködni meg rám szállni, majd csak rászánom magamat és kicserélem neki friss adagra.


Majd megpróbálom beszerezni az ajánlott Versele-laga magkeveréket.


Szépiája szintén van, de hajlamos arra, hogy inkább a falat kaparja, aminek persze nem örülök.

2016. szept. 26. 21:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Adtam neki fürtös kölest, de nem eszi meg. Lehet, hogy azért, mert ilyet még nem evett, ez ismeretlen a számára és nincs bizalma vele szemben. Mit lehet ilyenkor csinálni?


A Versele-Laga magkeveréket még nem sikerült beszereznem, mert ezt ott, ahová járok, nem árulják, de megrendelték.

2016. okt. 2. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Dugd be a kalitka rácsai közé és majd ha lesz kedve megkóstolja.
2016. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!