Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyfolytában tépik egymást a...

Vistakri kérdése:

Egyfolytában tépik egymást a fürjeim. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
fürjtakarmányként összeállított táppal etetem őket. 18 tojó és két kakas az egész állományom. Az őstermelő akitől vettem, azt mondta, ha ilyen kezdődik vágjak le mindegyik csőréből egy kicsit. Megtettem ezt, de sajnos nincs változás. Azt hittem egy két madár kimaradhatott de nem.

2016. szept. 27. 18:02
 1/1 anonim válasza:
Szia!A kakasok amikor ivaréretté válnak, megvívják a kis erőharcaikat. Ha olyan kakas van a többi között, aki mindet bántja maga körül, ki kell venni., mert lehet, hogy nem nyugszik meg addig, amig mindenkit kispadra nem tesz maga körül. Ha csak időszakos és eseti, akkor nagyon fontos a mészgríz, ZEOGRITT adagolása, amivel elkerülhető a kannibalizmus. Ez olyankor szokott előfordulni, amikor vedlési időszakot követően a tollpótlás hiányt alakít ki a szervezetben és ez a másik egyedek csipkedéséhez vezet. Ezért is fontos a folyamatos kiegészítők adása.
2016. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!