Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell takarítani a nem...

Hogy kell takarítani a nem kihúzható aljú kalitkát?

Figyelt kérdés

Mitt kell tenni az aljára?

Nézegettem a hírdetéseket és sokkal olcsóbbak a nem kihúzható aljú kalitkák mint a kihúzhatós.Miért ennyire olcsó?



2016. szept. 29. 17:23
 1/7 Törpilla57 ***** válasza:
56%

Nem tudom mennyivel lehet olcsóbb, de célszerű inkább egy kihúzhatósat venni(akár jó állapotú, használtat, olcsóbban)- Könnyebben tisztítható, nem beszélve arról a legfontosabbról -, hogy nem zavarjuk közben a benne levő kismadarat. Könnyebb és alaposabb tisztítás és nem zavaró - ezek az előnyei. Végül is csak egy egyszeri beruházásról van szó, érdemes rá áldozni. A madárka is megérdemelné, hogy ne stresszeljük feleslegesen.

Az aljára mit kell tenni? Fehér papír, hullámpapír, esetleg -nem színes -újságpapír, a lényeg, hogy naponta cseréld. Homok nem jó, mert szóródik,és nehezebb tisztán tartani is.

2016. szept. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kell csak fizetni érte és mivel a madarak a nap nagy részét abban töltik ezért NAGYON fontos hogy milyen a ketrec.

Az ilyen gyári 40-50centis vagy toronykalitkákat felejtsd el ha jót akarsz a madaraidnak.


Házilag csinálj vagy szakemberrel csináltass. Úgy olcsóbb is és a mérete,stb is jó lesz.


Nem tudom milyen fajnak lesz.

Ha pinty,kanári akkor kb. 100x50x100cm legalább legyen.

Ha hullámos papagáj akkor minimum 100x50x100cm legyen +napi több óra kiengedés.

Ha nimfapapagáj akkor 150x100cm alapterületű,100cm magas ketrec a minimum +napi több óra kiengedés.


Natur csomagolópapírt,selyempapírt vagy hasonlót tegyél az aljába. Madárhomok egy külön etetőtálban mindig legyen előtte.


A nagy hely,sok mozgás,repülés mellett pl. a legalább 1 fajtárs is a madár érdeke,nélkülözhetetlen.

2016. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kihúzhatóst veszek.
2016. szept. 30. 20:53
 4/7 Törpilla57 ***** válasza:
22%
Az előző válaszadóhoz csak egy "kis" kiegészítés( a többi, amit leírt helye): azt írja, célszerű egy fajtárs.Azért a következőket figyelembe kell venni: két hím egy kalitkában állandóan marja egymást, verekednek. Két tojó együtt: nem fütyülnek(hisz tojók), csak csipognak. Egy hím, egy tojó együtt: fiókák lesznek ( jó esetben, de nem biztos, hogy ezt szeretnéd)-Mindenesetre olvass utána, (itt ezen a Fórumon is) a tudnivalóknak.
2016. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sincsenek fiókák pedig egy pár a két kis hulikám, mert nem tettem fel odut, ennyi. Szeretik egymást de nincs kedvük családot alapítani.

Azért a kihúzhatós aljúval is lehet őket stresszelni, ők ilyenek, hogy mindentől félnek, de megszokják és minden sokkal biztonságosabb a kihúzhatóval, nem repülnek ki véletlenül stb. Az viszont azért erős túlzás hogy minden nap kell cserélni a helyüket.Mert ha sokat vannak kinn akkor inkább a környezetet kellene lepapírozni ahova szállnak majd mert ugye ők kint jobban elvannak, ha megszokják a környezetet. Nálunk tökmindegy mit csinálnak csak ne benn kelljen lenni :D Sima újságpapírt teszünk alájuk, mert nem mennek le, csak kakafelfogásra, külön a madárhomok tálkában, azt eszik. De! Nem minden hullámosnak lehet újságot tenni mert van amelyik lemegy és onnan eszik mert pl a zöld képre azt hiszi zöldeleség szóval ki kell tapasztalnod.

Sok sikert.

2016. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Törpilla57 A kérdező nem írja milyen fajta madárról van szó.


2 hím(tojó nélkül) pl. hullámos papagájból tökéletesen elvan az esetek 99%-ában. 2 hím nimfa szintén ellehet.


2 tojó verekedik a papagájok esetében általában de akad kivétel. Hogy a pinty,kanári hogy jön ki másik tojóval azt nem tudom.

Az utolsó ami számít hogy csipognak vagy fütyülnek a madarak. Nekik mindegy. A gazdának meg ne az legyen az elsődleges hogy fütyül-e...


1 pár madár tartása még nem kötelezi a gazdát arra hogy költessen. Nekem is van párban papagájom meg még rengeteg embernek akit ismerek és nincs fióka. Nem kell nekik odút,fészket adni és kész. Ha nagyon beindulnának a világos-sötét arányának a változtatásával, étrend visszafogásával... lehet befolyásolni a hormonjaikat.

A megfelelő körülmények biztosítása nélkül és megfelelő tudás nélkül csak a madarak életét kockáztatja az aki odút ad miközben fogalma sincs mit,mikor,hogyan,miért.

Rengetegszer olvastam már maghalt tojókról,életképtelen vagy "hibás" fiókákról... hozzáértés nélkül NEM kell költetni.

Az hogy időnként tojik 1-2 tojást a tojó a ketrec/röpde aljába az egy normális folyamat,bármikor megtörténhet bármelyik tojóval. Csak figyelni kell a kalciumpótlásra,a kalcium megfelelő hasznosulására és nem lesz baj belőle. Ettől még nem kell odú...

Ha rendesen kotlanának akkor meg csak össze kell rázni a tojásokat vagy kicserélni műtojásra és azt csinálhatnak amit akarnak akkor se lesz fióka.

A madaraknak teljesen mindegy,költés nélkül is egészségesek,boldogok sőt költés nélkül tovább élnek.

2016. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Törpilla57 ***** válasza:

Ismeretlen Válaszoló!

Igaz, én kanáriról írtam. Elnézést, valóban nem tudom milyen madárra gondolt"tengerim".

Viszont azért részleteztem (kanári esetében)a nemek egymás mellett élését, hogy tudjon(esetleg) választani. Aki nem akar tenyészteni, vagy "urambocsá" szaporítani, nekik ajánlható, hogy hím kanárit tartsanak. Legtöbben az énekükért tartanak kanárit, mindenféle további terv híján.

Válaszolva a kérdésre, kanáriknál 2(v.akár több) tojó nagyon jól elvan egymással, nem bántják egymást. Hím, tojó esetében azonban a hím szinte állandóan hajtja a tojót, nem hagyja sem enni, sem pihenni, főleg tenyészidőszakban. Így az együtt tartásuk nagyon meggondolandó!.

Való igaz, hogy bizonyos fokig(étkezés, fészek-hiány,fényviszonyok stb.) vissza lehet tartani őket a szaporodástól... ELMÉLETILEG! Gyakorlatilag mégis marad az ösztön, a késztetés. és én a magam részéről nagyon tudom sajnálni, amikor a kis tojó "csak úgy" tojogat", szórja a tojásokat a földre, az etetőbe...bárhova. Hiába nincs feltéve a fészek.Képes ráülni a tojásokra a földön is. Nem vagyok tudós, de biztos vagyok benne, hogy ez a felesleges "tojogatás", és a felesleges 2 hetes kotlás megviseli a szervezetüket. Mi nem tesszük ki - ha lehet - ilyen megpróbáltatásoknak a madárkáinkat. Van olyan, aki évente 3-4-... sok alkalommal is letojatni a madarát, mit sem törődve azzal, hogy neki is kell (és jár) a pihenés, a regenerálódás.

Szóval mindenki jól gondolja meg a választását, ha igazán felelősen szeretne dönteni.

2016. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!