Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Veszett lehet ez a galamb?

Veszett lehet ez a galamb?

Figyelt kérdés
A lakóházam ajtajában a sarokba kuporodva találtam egy galambot. Úgy ült, mintha tojasokon ülne, de azok nem voltak alatta. Kicsit tepazott volt, de szerintem nem volt semmije sem eltorve. Nem riadt meg senkitől sem. Még a cicámtól sem és sajnos ez lett a veszte is :( nem tudtam megakadályozni. Elkapta a nyakát már csak az után tudtam kozbelepni. Most attól félek, lehet nem veszett vagy más betegsege lehetett a galambnak, ami árthat a cicamnak. Kb 1 éve volt veszettség ellen oltva.

2016. okt. 7. 04:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Döglődött már, amikor megtaláltad. Sok madár elbújik-bebújik ilyen szögletbe, amikor már nem tud fán vagy máshol a magasban ülni a pusztulása előtti órákban. Biztosan nem volt veszett, ami egyébként nem madárbetegség.
2016. okt. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Madár nem lehet veszett.
2016. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Madarak között a veszettség nem szokott, tehát attól ne félj, hogy a cicád azt elkapta.

Viszont van a galamboknál is egy olyan, ami hasonló az általad leírt tünetekkel, és tudomásom szerint fertőző is.

Nem igazán szerencsés dolog az ilyen beteg galambokat kézzel piszkálni. Amelyik már nem is próbál menekülni, amikor ember-kutya-macska közelít hozzá, ott már komoly a baj.

2016. okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Veszett csak emlős lehet! (Emlősállat és az ember)
2016. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami történt, az az, hogy a macskád kinyírt egy haldokló, magatehetetlen galambot. Nem volt veszett, afelől biztos lehetsz. A cicád ártott a galambnak és nem fordítva.

2 zoonózis van kb. ami fennállhat a madaraknál, szalmonella és ornitózis. Lehetett belső sérülése, stb.

Hogy lehet ilyen szinten az általános kultúra? Valahol titokban remélem, hogy az ilyen kérdéseket marhaságból írják ki.

2016. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!