Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambot lehet tartani egy...

Galambot lehet tartani egy panellakás erkélyén, ami ráccsal van körbevéve, tehát lényegében az egész erkély egy röpde lesz számára? Mennyi idő múlva szokik oda annyira, hogy ki lehessen engedni repdesni a szabadba és hazajöjjön?

Figyelt kérdés

Az erkélyünk teljesen be van kerítve ráccsal, amin nem fér ki egy nagyobb madár pl. egy galamb.


Arra gondoltam, hogy az erkély egy remek ketrec lenne a galamb számára. Tud benne repdesni stb.



Ha odaszokik, és vágok egy lyukat a rácsba, akkor azon elmehetne repdesni.


Mennyi ideig kell az erkélyre bezárva tartani, hogy megszokja és hazajöjjön?


Be lehet tanítani "postagalambnak" pl. hogy elviszem 30 km távolságra, ott elengedem és hazajön?



2016. okt. 8. 14:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A toll váltása tavasszal és ősszel egy rövid időszakot fog át, azután viszont az apró tollakat a porszívó gyorsan felkapkodja. Csak a toll töredékek porával érdemes vigyázni, mert az légúti allergiát okozhat. Hasonlót mint a macskaszőr vagy a kutyaszőr allergia. Takarításkor érdemes felvenni egy porszűrős maszkot, vagy amikor megrázza magát akkor nem kell közvetlen beszívni. De ez minden háziállatnál hasonlóan meg van. Elég sokan allergiásak a macska szőrökre, tollra.
2016. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
hát ez valamiért már rég óta vedlik vagy nem tudom,most pl a szárnyából is hullanak a nagy tollak,de a feje is kopaszodik lassacskán,ez már vagy a 3. válltása.igaz nem is öreg,lehet fiatalsága miatt
2016. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Lehet, kellene adni neki valami vitamint, ami segíti a toll váltását. Igaz én is mindig elfelejtem. állatgyógyszereket árusító boltban lehet kapni madárnak való toll váltást segítő vitamint. Eleinte abból vettem por alakút és azt tettem a magok közé, vagy közvetlenül a csőrébe egy nedves ujjbegyre ragadt mennyiséget naponta ilyenkor. Arra, de a magra szórod arra is rátapad és megeszi. Az enyémet kicsi korától én etettem a szülei helyett, azért hozzá szokott ahhoz, hogy a csőrét kinyitom és úgy is bele tehetek apró vitami komplex darabot. Már rá áll a kezem.


Mostanában meg időnként egy-két csepp bérescseppet teszek a vizébe és összetört béres aktivál tablettából egy kicsi madárhoz mért adagot teszek időnként összetörve finom porrá a magok közé. Na meg ha tojó, akkor apróra törött tojás héját is szoktam elé tenni, eleinte csipkedte, de már inkább a kajába keverem, mert kell a mész nekik. Így nálam néhány héten belül lezajlik a toll hullatás és jönnek az új tollak.


Olyankor amikor tollászkodik akkor rengeteg jön ki neki, de aztán már egyáltalán nem hullik.

2016. okt. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Sőt a lánynál pár év alatt már harmadszor volt, hogy elkezdett bicegni az egyik lábára, aztán másnapra már nem tudott rá állni egyikra sem, csak repülni tudott. Akkor adtam neki a csőrébe, vékony gumi csővel ellátott végű fecskendőből vízzel kevert vitaminokat (1-2 csepp bérescseppet, kevés összetört multivitaminnal keverve, kb fél-egy köbcenti vízben feloldva) közvetlenül a csőrébe adagolni. Másnapra már jobban rá tudott álli és harmadik napon már szépen ment, csak kicsit sántított. Szóval a vitamin hiányt nem mindegyik tolerálja jól.


Szóval idönként nem szabad elfelejteni a test méretéhez szabott vitaminozást sem.

2016. okt. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!