Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van az, hogy a hullámos...

Miért van az, hogy a hullámos papagáj (hím) rááll mindkét lábával a nimfa papagáj hátára (hím)?

Figyelt kérdés
Most egy hím hullámos papagájról és egy hím nimfáról van szó. A nimfa vízszintesen tartotta a hátát, hogy a hullámos rá tudjon szállni. Amikor a hullámos már a hátán volt, akkor elkezdte etetni a nimfát. Ez nekem kicsit érdekes volt, mert általában egy fajtájúak szokták ezt csinálni. Ennek lesz valami következménye? (bár én sem hiszem) Vagy mi okból csinálták ezt? Válaszokat előre is köszönöm :D

2016. okt. 10. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biztos, hogy hím a nimfa? Mert ez egyértelműen párzó mozdulat volt
2016. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen biztos. Amikor vettem, akkor egyrészt megkérdeztem az eladót, másrészt meg elég feltűnően látszik, hogy élénk/erős színű a piros folt a arcán, ami ugye arra utal, hogy hím. És a hullámos is az mert annak meg kék színű az orra, szóval ő is az.
2016. okt. 10. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a nimfa pedig elég valószínű hogy tojó.

Az eladók a boltokban az esetek 99%-ában NEM értenek hozzá. Az arcfolt erőssége meg egyáltalán nem számít. Bizonyos színváltozatoknál van különbség a tojók és a hímek tollazata között ez tény de nem a foltjuk... Azonban van olyan színváltozat is aminek a tollazatát felesleges nézni.


A madár viselkedése ha van már kb. 1 éves de akár már előbb is megmondja milyen nemű.

És ez a viselkedés tojókra jellemző.


Másrészt remélem van mindkettőnek fajtársa azaz legalább 1 másik hullámos és legalább 1 másik nimfa. Mivel e két faj egymásnak nem teljes értékű társa, FAJtársra van szükségük.

De ebből hogy a két madár egymással akart párosodni gondolom nincs fajtársuk... LEGYEN!

2016. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, van mindegyiknek fajtársa, a nimfák ketten vannak, és a hullámosak 4-en. (Nem kicsi a ketrecük, szóval elférnek) Nem is értem, hogy miért pont ők ketten, mert a hullámos is jóban van a többiekkel és a nimfa is, ezért tettem fel a kérdést, hogy mi okból csinálták ezt. Én csak arra lettem figyelmes, hogy a hullámos ott van a nimfa hátán. A többiek pedig vagy ettek, hintáztak, vagy amit általában csinálnak a madarak. Azóta nem csinálták azt, csak akkor.
2016. okt. 11. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyesmi problémám csak hullámosokkal.A lány hullámosom áll a hímen.Meglepődtem mert azt hittem ez fordítva lesz.Utánaérdeklődtem a kisállatbolttól és azt mondták hogy ezzel azt fejezi ki a másiknak hogy ő a főnök.
2016. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

tengerim

A tojó nem áll a hímre. Biztos hogy nem 2 hímed van? Ők is párba állhatnak,párosodhatnak ha csak ketten vannak.


A kisállatboltban az eladóknak meg azt se kell elhinni amit kérdeznek mivel az eladók 99%-a egyáltalán nem ért hozzájuk, csak árulják őket.

A tojó tény hogy sokszor kicsit elnyomja a hímet(elzavarja az etetőtől, a kedvenc helyéről,stb) mert náluk ilyen egy kapcsolat de nem áll a hím hátára.

2016. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tuti tojó mert rózsaszín az orra.
2016. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én egyik hullámosomnak is rózsaszín és 100% hím. :D

Szerintem tiéd is az.

Színváltozattól függ...

Milyen színű a madár vagy esetleg kép róla?

2016. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
teljesen sárga
2016. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor hím lesz bizony ő is.
2016. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!