Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tojnak a tyúkok?

Miért nem tojnak a tyúkok?

Figyelt kérdés

[Előző hónapban vettem farm (vörösbarna) tyúkokat, amik kb. két kilósak, mostanra szépen összeszoktak a régi tízzel, nem veszekednek. Azt mondta a nő kb november-december körül tojnak. (ezt azér írtam le, mert lehet befolyásolja a többit)]

kb. két hete kezdték. Először napi 2 tojás (a többi, eleve megvolt 10 tyúkom). Másnap 1, aztán semmi, aztán megint 2, MOST EGY HETE SEMMIT NEM TOJNAK A TYÚKOK. Őket is ilyen idősen vettem tavaly szeptemberben, úgyhogy még legalább 1-2 évig tojniuk kéne.

Nem értem, hogy miért állt le a tojás.

Nem változott a takarmányuk, semmi ilyesmi. Lehet, hogy csak nem szeretik ezt a rossz időt?

Légyszi segítsetek, hogy hogyan állítsam vissza a napi 7-8 tojásomat!!



2016. okt. 12. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Télen pihennek.
2016. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 napja nagyon durván lehűlt a levegő hőmérséklete, csökken a napsütéses órák száma.

Fognak tojni a télen, de csak kevesen.

2016. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor beköszönt a hideg idő, nálunk is kicsit szünetelni szoktak.
2016. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes világítani rájuk (akár egy energiatakarékos égővel), mert a télben nem elsősorban a hideg, hanem a fény hiány a gond. A baromfik tojóciklusa nagyon szoros összefüggésben van a napi világos órák számával. 14-16 órára van szükségük.
2016. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mert most vedlenek. Arra kell az energiájuk, hogy tollat növesszenek. Ahogy ez meglesz, elkezdenek majd toljni.

Kérlek ne haragudj rájuk. Ez egy természetes folyamat, nem rosszindulatból csinálják.

2016. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is észrevettem, hogy a kakas nyoma kezd tokosodni, nő vissza ott is a tolluk. lehet, a kakas is békén hagyja most őket?
2016. okt. 13. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudnám biztosan megmondani, de mivel ő is vedlik, valószínű hogy csökken valamennyit addig a'libidója'
2016. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!