Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés

Miért nem tojnak a tyúkok?

[Előző hónapban vettem farm (vörösbarna) tyúkokat, amik kb. két kilósak, mostanra szépen összeszoktak a régi tízzel, nem veszekednek. Azt mondta a nő kb november-december körül tojnak. (ezt azér írtam le, mert lehet befolyásolja a többit)]

kb. két hete kezdték. Először napi 2 tojás (a többi, eleve megvolt 10 tyúkom). Másnap 1, aztán semmi, aztán megint 2, MOST EGY HETE SEMMIT NEM TOJNAK A TYÚKOK. Őket is ilyen idősen vettem tavaly szeptemberben, úgyhogy még legalább 1-2 évig tojniuk kéne.

Nem értem, hogy miért állt le a tojás.

Nem változott a takarmányuk, semmi ilyesmi. Lehet, hogy csak nem szeretik ezt a rossz időt?

Légyszi segítsetek, hogy hogyan állítsam vissza a napi 7-8 tojásomat!!

Keress kérdéseket hasonló témákban: tyúk, csirke, tojás, tyúktojás, madár

2016. okt. 12. 16:12  Privát üzenet  

A válaszok
Télen pihennek.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2016. okt. 12. 16:16 Privát üzenet

10 napja nagyon durván lehűlt a levegő hőmérséklete, csökken a napsütéses órák száma.

Fognak tojni a télen, de csak kevesen.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2016. okt. 12. 17:21 Privát üzenet
Amikor beköszönt a hideg idő, nálunk is kicsit szünetelni szoktak.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2016. okt. 12. 17:29 Privát üzenet
Érdemes világítani rájuk (akár egy energiatakarékos égővel), mert a télben nem elsősorban a hideg, hanem a fény hiány a gond. A baromfik tojóciklusa nagyon szoros összefüggésben van a napi világos órák számával. 14-16 órára van szükségük.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2016. okt. 12. 20:13 Privát üzenet

Azért mert most vedlenek. Arra kell az energiájuk, hogy tollat növesszenek. Ahogy ez meglesz, elkezdenek majd toljni.

Kérlek ne haragudj rájuk. Ez egy természetes folyamat, nem rosszindulatból csinálják.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2016. okt. 12. 22:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi! Én is észrevettem, hogy a kakas nyoma kezd tokosodni, nő vissza ott is a tolluk. lehet, a kakas is békén hagyja most őket?

# 6/7Időpont 2016. okt. 13. 15:35 Privát üzenet
Ezt nem tudnám biztosan megmondani, de mivel ő is vedlik, valószínű hogy csökken valamennyit addig a'libidója'

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2016. okt. 14. 12:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy tojnak jobban a tyúkók ha van kokas vagy ha nincs kokas?
Télen tényleg nem tojnak a tyúkok?
Miért nem tojnak a tyúkok?
Milyen eledeltől tojnak legtöbbet a tyúkok? Ami aránylag olcsó
27 hetes tyúkok miért nem tojnak? 22 hetesen baromfihimlősek voltak, de meggyógyultak. Egy kezdett tojni de két hét után megkotlott.
Kevesebbet tojnak-e a tyúkok kakas nélkül?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!