Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen idoszakonkent kell...

Katy21 kérdése:

Milyen idoszakonkent kell furdetni egy hullamos papagajt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb egy hete van nalam mar a papagajom, eszik inni ritkan iszik de iszogat :) 2,3 dik nap mar ket centire volt a kezem ugy adtam neki furtos kolest csak sajna egyik nap ugye kijott a kalitkajabol es azt tudni kell nem eroszakkal tettem vissza valahogy oda csaltam kimentem 10 percre mar bent volt evett :) de azota picit fel a kezemtol :/ es ugye a lenyege ez az elso papagajom nem tudom hogy mukodik a furdetes stb segitenetek? :) koszonom elore is !
2016. okt. 16. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérlek ne fürdesd a papagájt. Helyezhetsz ki neki egy lapos tálban vizet, amiben ha akar, pancsol. Utána pedig melegben kell tartani, tehát a lakás ne legyen 20-22 fok alatt, sőt. Lehet hajszárítóval rásegíteni, nem túl közelről. Hidegben megbetegedhet. Gondolom nem kint volt tartva évekig.

Ők fürdenek, ha akarnak. Nem gyakran.

2016. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt :)
2016. okt. 16. 18:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszontmeg egy kis kerdes, langyos viz ? De ha kozbe kihul mikor be megy nem baj ?
2016. okt. 16. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az ivóvizükben is fürödtek, ha úgy volt kedvük. Ők érzik, ha nem esik jól nekik, nem mennek bele. De jó, ha langyos. Ne kerüljön huzatba általában, ami még fontos lenne.És ha ki van engedve, ablakok becsukva, macskák kizárva, ha növények vannak a szobában, megrághatja őket, arra is kell vigyázni, milyen fajta
2016. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok koszi szepen :) szerintem picit uj neki a helyzet vettem neki jatekokat de ra se megy az eteto taljan gybbaszt eszik :D de azon volt tegnap majdnem egesznap
2016. okt. 17. 10:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok hogy ennyit kerdezek, de picit aggodom nem tudom hogy ez normalis e :/ azt vettem eszre mindig a labikojat birizgalja es most ahogy ul egyik labat maga ala teszi neha ket labon van de most eppen nyugis es egyik labat alulra teszi :/ baj van ?
2016. okt. 17. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Reagálok mindenre, a válaszokra is mert van mit...


Milyen fajta papagáj? Nimfa vagy hullámos? vagy?

A nimfák szeretnek virágpermetezővel létrehozott esőben(permetben) zuhanyozni. De más fajt is lehet így fújni. Úgyis látod rajtuk ha élvezik. De kell több alkalom mire megszeretik szóval első pár alkalommal ne várj nagy fürdést.

Ezen kívül lehet nekik cserépalátétben vagy hasonlóban is vizet adni. SZOBAHŐMÉRSÉKLETŰ legyen a víz és ne langyos. Ne legyen huzat és akkor minden oké. Ha pl. 18 fok van a szobában akkor se fog megfázni. Hajszárítót semmiképp se használj mivel csak kiszárítja a bőrüket. Megszáradnak maguktól is, megoldják, remegéssel szokták gyorsítani a száradásukat.

A kiengedett víz maximum szobahőmérsékletűre hűl le ami nem baj sőt. Szóval nyugodtan előtte maradhat a fürdővíz.


Télen-nyáron egész évben kell nekik a fürdési lehetőség hetente többször(2-3 naponta). Ha maguktól nem fürödnének akkor fújd le őket permetezővel. A természetben se ússzák meg a fürdést, ha esik az eső bizony eláznak ha akarják ha nem. Kell a tollukba,bőrüknek a víz.


A páratartalom is fontos. 60% körül legyen, az a jó nekik. A száraz levegő nem a barátjuk.


Az hogy 1 lábon pihennek, alszanak teljesen normális, így szoktak.


Egy kis segítség a tartásukhoz: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2016. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, a segitseged :) ma is tanultam
2016. okt. 17. 15:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent hullamos papagaj :) kislanyka
2016. okt. 17. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!