Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szereted megfigyelni a madarak...

Szereted megfigyelni a madarakat? Milyen fajok vannak arrafele?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok. Kedvencem a vízirigó(cinclus cinclus) és pénteken láttam darvakat vonulni, amit még soha élőben és nagy élmény volt. Amit mostanában láttam, őszapó, egerészölyvek, vörösvércsék, zöldküllő, kékcinege, Svájcban rengeteg búboscinegét láttam. Azonkívül a nyár végén láttam egy magányos partfutót vagy sárjárót a Dunakanyarban, amire nem tudtam rájönni, hogy pontosan mi az. Sokfélét láttam még életemben.
2016. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép választ. Mifelénk a legkülönb madarak a tengelice, a sárgarigó, az erdei fülesbagoly és a sárgafejű királyka. Ez utóbbi ritkaság, évente ha egyszer-kétszer látom a fenyőinken.
2016. okt. 17. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ű, a királykákat nagyon élvezem, olyan kis agresszívek, nem hinné az ember, egyszer behívtuk, majdnem odacsapott. És jó ritmusos éneke van. Láttam sárgafejűt, meg tüzesfejűt is, hegyekben.

Szürkebegyet, ökörszemet, sok jégmadarat, hegyi billegetőt, kabasólymot,kormos légykapót, keresztcsőrűt, sok csilpcsalpot, vörösbegyet, macskabagjot, erdei fülest is, és talán egyszer egy fenyőszajkót.

Olyan nagyonritkát még nem láttam.

2016. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én már rengeteget láttam de nem mindre emlékszem már :D,pá darab az átlagnál valamivel ritkábból:Gólyatöcs,jégmadár kaba,kerecsen,vándor sólyom,füles bagoly,csörgő réce,vöcsök,gulipán,szerecsen sirály,kormos varjú,csonttollú,barkós cinege,barát cinege,királyka,fürj,vadgerle,törpe gém,bölöm bika,énekes hattyú,darvak,vizicsibe,cigány réce,fakopáncs (az a nagyon pici hüvelykujj méretű),zöld küllő,kis sólyom,kék vércse,csér,búbos vöcsök,kb 3 féle réce de nem tudom a nevüket de nagyon picik,kárókatona,kórmorán,fekete harkály,cigány csúk,vörösbegy,örgébics,kakukk,megm ég egy csomó más ami vagy nagyon gyakori vagy nem jut eszembe :D
2016. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!