Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most vettem észre, hogy a...

Most vettem észre, hogy a nemrég kikelt pinty fiókák közül az egyik vak. Mindkét szeme csukva van, pedig már csalják a szülők őket repülni. Mit tudok tenni? Meg kell válnom tőle? Vagy tudok valahogy segíteni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valami szemfertőzése van azért nem tudja kinyitni?(Mármint hogy a váladéktól összeragad). esetleg kamillás vízzel lehetne törölgetni vagy valamilyen fertőtlenítővel pl. betadinnal. De szerintem állatorvoshoz is elvihetnéd ő biztosan meg tudná mondani mi legyen vele a továbbiakban.
2010. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem látszik rajta semmi fertőzés.Már arra is gondoltam,hogy albínó,mert hófehér,és nem is fejlett annyira,mint a testvére.Mert az már repül.De neki még annyi tolla sincs.Figyeltem,nagyon tollászkodik,de inkább csak hátra felé közlekedik.Lehet,hogy mentálisan is problémás.
2010. ápr. 26. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

A jelek sajnos egyértelműek!


A madarad genetikailag hibás. A szülők esetleg rokonok-e?

Tenyésztőtől vetted a madarakat, vagy kereskedésben?

2010. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát elképzelhető,hogy a szülők rokonok.Mert tenyésztőtől vettem.De nagyon sajnálom,nem tudok pálcát törni felette.

Testvére már szépen repül.

2010. ápr. 28. 07:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tenyésztő nem nézte, hogy testvéreket ad el, vagy nem gondolta, hogy tovább fogod szaporítani őket.


Milyen színűek?


Nekem most egy vadas hím van egy fakóhátú tojóval és 6 fiókát nevelnek egy hete kb.

De elvileg a hétvégén szerzek újabb madarakat, izabell színben és még szeretnék feketepofásokat, vagy szakállasokat is.

Szóval lesz pár zebrapintyem nekem is. :)

2010. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!