Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájt szeretnék venni!...

Papagájt szeretnék venni! Milyen fajtát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Olyan fajtát szeretnék ami nem félénk és hamar kézre szokik (:
2010. ápr. 26. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Hullámospapagájt. Könnyen szelídül, beszélni is meg tud tanulni 1-2 szót. Valamint nem a legigényesebb papagájfajta, tehát kezdő madrának szerintem pont jó.
2010. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is a hullámos papagájt javasolnám. nem olyan igényes mint a többi fajta, barátságos, mindenféle szép színekben kapni lehet és nem is olyan drága.
2010. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hullámos papagájt vegyél
2010. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha először veszel, akkor a Hullámos, vagy Nimfa papagájt érdemes venni. A hullámos kisebb, nem csipog olyan sűrűn, de azért szokott eleget... A Nimfa papagáj nagyobb szerintem többet is énekel de vmivel hangosabban. De amúgy nagyon szép és szépen énekel.
2010. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hullámos papagájt kell venned, hisz valahol el kell kezdeni. :)


De annyit figyelembe kell venned, hogy a hímek ivarérésük után néha kangörcsösek lesznek és képesek az ülőrúdjukkal és az ujjaddal is párzani, viszont ha tojót választasz, akkor kevesebb az esélyed, hogy szavakat tanuljon meg.

2010. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Attól függ mennyi pénzt áldozol rá.Én tegnap előtt vettem Jákó papagájt,nagyon drága volt,de imádom őt :)
2010. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na ja!


Egy hullámos 1000 fr körül mozog, inkább drágább, holott annyit nem is ér, mert kb 700-800 forintot ér és normális tenyésztő ennyiért el is adja.


Jákót, pedig 150 ezertől 200 ezerig lehet venni. Drágább az kézzel nevelt.

Na, de egy kezdő ne egy Jákóval kezdjen egyből. ismerje meg a madarak szokásait.


Jaa és azt írtam már, hogy két játék kivételével bármi lehet bent nekik?

Az egyik a tükör, a másik a csengő, amit sose szabad betenni hozzájuk!!!

2010. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kecskepapagáj! Értelmes,okos és szelíd. Mint a hullámos, csak picit nagyobb és picit drágább. Nekem az van és imádom őket :)
2010. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!