Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A strucc miért dugja homokba...

A strucc miért dugja homokba a fejét? És ha félelmében teszi, miért nem menekül el? Miféle evolúciós előnnyel jár ez a viselkedés? Hogyan segíti elő a túlélését?

Figyelt kérdés
Extra kérdés: a struccokat valóban használják Afrikában házőrzőként?
2016. okt. 20. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy tévhit, a struccok nem szokták homokba dugni a fejüket.
2016. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na ez most olyan villámcsapásként ért, mikor megtudtam, a Mikulás nem létezik.
2016. okt. 20. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A strucc nem dugja a homokba a fejét, ez csak urban... izé szavanna legend. Valószínűleg abból ered, hogy a lehajjtott fejjel álló (evő ivó stb) strucc messzebbről valóban úgy fest, mintha a homokban lenne a feje.

Egyébként nehezen szelídíthető állat, de a húsáért tenyésztik. Így nem elképzelhetetlen, hogy háznál tartott strucc éktelen patáliát csap bárki - tehát egy idegen - közeledtére is. Megvédeni azonban nem fogja a gazdáit, szóval inkább jelző - mint házőrző állat.

2016. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Quatermain ***** válasza:
52%

Hoax.


Afrikában vadon élő állat, de tarthatják házőrzőként, mert életveszélyes a rúgása.

2016. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként homokba dugott fejjel szerintem megfulladna,nem bírná sokáig.
2016. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg sokkal értelmesebb elfutni az ellenség elől. De vajon mely ragadozó állatok vadásznak struccra?
2016. okt. 20. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:
A strucc háziállat. A tévhit szerint ha megijed, homokba dugja a fejét, holott ez nem igaz. Nem sok esze van, de azért azt meg tudja ítélni, támad vagy elszalad.
2016. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És még mennyi ilyen tévhit lehet csak az állatvilágból. Állítólag a zsiráfnak nem is azért hosszú a nyaka, hogy csemegézzen a magas fák koronáiból, hanem hogy a szavannán, ahol magas a fű, időben észrevegye a rá leselkedő ragadozó állatokat.
2016. okt. 20. 15:45
 9/11 anonim ***** válasza:
A zsiráfos dolog szerintem pedig nem tévhit. Lehet hogy nem hátrány neki, hogy jól látja be a terepet, de akkor nem minden állatnak lenne ilyen hosszú nyaka? Vagy én vagyok a hülye? :D
2016. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagy hülye, csak minden állat másképp alkalmazkodik. Van, amelyik mondjuk gyorsabb vagy beleillik a környezetbe színe által, mindezt rövid nyakkal. Biológiai sokszínűség. :)
2016. okt. 21. 04:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!