Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha madáretetőt közterületre...

Ha madáretetőt közterületre szeretnék kihelyezni, ahhoz engedély kell? Ha igen, kihez kell fordulni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk indítani egy akciót, amelyben felhívjuk a figyelmet,hogy mennyire fontos az itt maradt madarakról gondoskodni. Ehhez kellene tudnom,hogy működik a közterületen való kihelyezés.

2016. okt. 22. 15:51
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ez nagyon jó kezdeményezésnek hangzik.:)

Kétlem, hogy kéne hozzá hatósági engedély, de amennyiben mégis kéne, azt a rendőrségen kell kérni.

2016. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha vmiféle építmény, tehát lábakon áll, teret foglal a közterületen, akkor szerintem kell engedély. Fáról lelógó etetőhöz nem hinném, bár lehet azt sem ártana jelezni a városgondnokságnak.
2016. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én biztos kérnék, mert a jó szándékot is kiforgathatják. Valamelyik térfigyelő nyugger még rámondaná, hogy mérgezni akarod a madarakat. Jobb ezt hivatalosan intézni.
2016. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Az még szép lenne, ha egy madáretetőhöz is engedély kéne. Mégis milyen szabályt vagy törvényt vétenél azzal ha kiraksz bárhova egyet??????
2016. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ki tenne bele és m ilyen élelmet a madaraknak? Ki takarítaná? Ha napraforgót tennétek bele, az eléggé koszolná a környezetet. Tudom, mert télen nem győzöm takarítani, hogy ne hordjuk be a lakásba.
2016. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos én is attól tartok,hogy belekötnének!

Mi a saját portánkon rendszeresen etetjük őket, de ha közterületre kihelyezünk etetőket, azzal nem csak az ottani madarakat tudjuk táplálni,hanem felhívjuk az emberek figyelmét arra,hogy gondoskodjanak a környezetükről,és benne élőkről.

2016. okt. 22. 16:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Mi megoldjuk a takarítást,rendszeres etetést ezt mi vállaltuk,és intézzük.
2016. okt. 22. 16:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, legteljesebb jóindulattal mondom, hogy hagyd ezt az egészet portán belül. Senki sem fog kirakni etetőt emiatt, garantált. Már az segít, hogy ti etettek. Mondjuk az sem feltétlenül jó, a legtöbb látogató a parazita veréb és galamb lesz, ezek csapatostul üldözik el a hazai énekesmadarakat.
2016. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha napraforgót tennétek bele, az eléggé koszolná a környezetet. Tudom, mert télen nem győzöm takarítani, hogy ne hordjuk be a lakásba.


Remélem ez a legnagyobb gondod az életben.

2016. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni, 5 perces munka újratölteni,és összetakarítani alatta.
2016. okt. 22. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!