Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kevin jákó énekel videoban...

Kevin jákó énekel videoban hamisítva van a papagály hangja?

Figyelt kérdés

[link]


tényleg igy beszél a papagály vagy a video össze van vágva egy emberi hanggal?



2016. nov. 5. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A papagáj szót pontos j-vel írják!!!
2016. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi :-)

https://www.youtube.com/watch?v=N4vf8N6GpdM


Egyébkent érdekes megjegyzés, utána néztem és tényleg papagájnak irják sok helyen, de én elipszilonnal tanultam. Fogalmam sincs miért. De itt is elipszilonnal irják például:


[link]


Itt meg mindkétféleképpen irják:


[link]

2016. nov. 5. 23:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt meg elipszilon:

[link]

A franc tudja ezt kibogozni.


A csatabárdot elásva, a videóban a papagáj beszél vagy emberhang van rájátszva?

2016. nov. 5. 23:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan papagáj. Én legalábbis így tudom,ezt tanultam.


És igen a jákó beszél, nincs összevágva. Jó a hangutánzó képességük és nagyon intelligensek, olyanok mint egy 4-5 éves kisgyerek.


És pont ez a vesztük szegényeknek. Mert a legtöbb netes videó csak ezt mutatja be hogy milyen aranyosak,hogy beszélnek,stb. így egy csomóan akarnak mert milyen jópofa...


Miközben a tartásuk sokkal összetettebb és ha nem elég szakértelemmel tartja őket az ember akkor simán akár pár év alatt is teljesen tönkre lehet tenni szegény madarat.

Mert az hogy állandóan jön az emberre és a gazdival akar lenni, bújik hozzá állandóan, ha ott van nem enged mást a gazdi közelébe,stb az nem cuki hanem viselkedésprobléma mivel nagyon szociális, legalább párban tartandó állatok lévén kényszerből képesek az embert párnak tekinteni amiből ez lesz meg ordítozás, agresszió, tolltépés, öncsonkítás... Kellett már madarat elaltatni amiatt mert leállíthatatlanul csonkolta magát és mindez megelőzhető lett volna ha párban tartják.


De ilyenekről persze nincs videó. Vagy pl. arról se hogy a kalitkában(börtönben) való tartás az évek alatt milyen súlyos betegségeket okoz.

Csak azt látni a neten hogy milyen aranyosan beszélnek és "elvannak" egyedül.

2016. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németül PAPAGEI. Én innen jegyeztem meg.

Az, hogy mit látni a neten? Bármit! ...Sokféle embert engednek gép elé. Én pl. attól vagyok rosszul, ha a sorszámneveket úgy írják le, hogy "2-dik", "20-dik" - és ezt újságíró is megteszi! - szegények, nem tehetnek róla, hogy elfelejtették alsó az tagozatban tanított dolgokat, és hogy pont ebből élnek. Én ilyenkor nem is figyelek a cikkre, mert szerintem az sem hiteles, ha egy ilyen ember írja, aki harmadikban nem figyelt oda, holott ez a kenyere.

A j és ly problémája ennyire nem durva.

És igen, hogy a kérdésre is válaszoljak: a beszélni tanított madár nyilván csak hasonló hangot fog kiadni, ugyanazt nem tudja:) a jákók a tanulási készség és képességük csúcsán állnak!!! A Kevin madarat én is ismerem innen a netről.

2016. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak a jákó hanem más fajok is tudják utánozni a gazda PONTOS hangját. Nem egyszer olvastam már gazdiktól hogy szólt valamit a madár és az illető visszaválaszolt rá mert azt hitte a férje szólt,stb. Simán utánozzák a telefont,kutyaugatást,stb is úgy hogy azt hiszi az ember az igazit hallja.


És egy jákó kategóriájú papagáj már tudatosan is tudja használni a szavakat. Pl. olvastam régen hogy az egyik rászólt a másikra hogy rossz madár vagy valami hasonló és azt ismételgette mert a másik meg akarta őt csípni rácson keresztül, így rászólt ember nyelven.

2016. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!