Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék háziállatnak egy...

Szeretnék háziállatnak egy kis papagájt, mennyire igényelnek törődést?

Figyelt kérdés

Speciel törpepapagájra és pyrhura-ra gondoltam.

A hét minden napján tudnék vele foglalkozni,a baj az,hogy sulizok,es van amikor későn érek haza,illetve ha a törpepapagájt párban tartom,akkor úgymond "megvadulnak",és kevésbé fog az emberhez ragaszkodni?(kézzel nevelt papagájról lenne szó)

Illetve mekkora kalitka javasolt nekik?



2016. nov. 7. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés kiírásakor elrontottál valamit. Nem szabad egyet venni, a madár nem kutya v macska, hogy egyedül legyen, ezt nagyon fontos betartani! A választások jók lennének. Megvadulnak? NEM IGAZ! EZt azok mondják, akik azzal nyugtatják magukat, hogy jobb az egy. Pontosan a fordítottja! A két kis madárka nem fog annyira félni, mert egymást segítik, nem fognak annyira kétségbe esni, idővel tudni fogják, hogy te adod a kaját, nasit stb és leveszik, hogy te nem fogod bántani őket. Lesz egy olyan, amelyik kezesebb lesz, és jön, hozzád, a másik kicsit távolságtartóbb stb kb annyira különböznek a madarak személyiségei mint az embereké, mind mások. Sok-sok madaram volt és egyik sem volt olyan mint a másik, hogy áááá hagyjuk, csak csipog oszt' jónapot. Többek. Szerethetőek, kedvesek, ha tudsz velük megfelelően bánni.

Az a baj a kézzel neveltekkel, hogy az embert tekintenék a társnak, nem tudom ki hogy van vele, de nekem nem jönne be ha a fülemet v a kezemet akarná "megugni" szegényke, mert társának hinne. Nekem udvarolna, engem akarna etetni a csőréből hát, kb 1 percig tűnne aranyosnak. Vagy amikor megtámadná a vendégeket mert féltékeny lenne valamelyikre.

Tehát egyedül tartani nem tanácsos. Olvass utána, sok-sok madár tudja ezt tanusítani: minimum párban kellen eőket tartani és ahol elvan egy, ott kettő is. A természetben sem egyedül vannak, ők nagyon nagy "falkában" élnek. Az nekik a megnyugtató, az egyedüllét nagyon nem. És akkor nyugodtabban el tudnál menni otthonról a sulis programokra, mert tudnád, hogy nincs egyedül, nem unatkozik, ha van mellette egy másik csőröske is. :)

2016. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így igaz. Legalább párban kell őket tartani mert NEKIK úgy a jó, egészséges.


A kézzel nevelés mint már röviden leírták előttem káros és nem ajánlom. Márha ugyanarra gondolunk. Mert a kézzel nevelés azt jelenti hogy a szüleitől pár hetes korában el van véve a fióka/fiókák és az ember eteti őket fecskendővel. Emiatt nem fogják tudni hogy ők papagájok illetve az embert is fajtársnak tekintik. Ez nem jó és nem egészséges állapot nekik.

A lényeg az hogy a törpepapagáj és a pyrrhura viszont 2 olyan faj amit FELESLEGES kézzel nevelni. Szülők által nevelteket vegyél.


A szelídség NEM létszámtól függ. 10 is lehet szelíd és 1 is lehet teljesen vad.

Ha sokat van velük foglalkozva, mindennap minél többet és kitartó,türelmes az ember, nem erőszakos akkor idővel ugyanúgy lehetnek szelídek párban is.

Mások tapasztalataiból kiindulva a törpék nehezebben szelídíthetők. A pyrrhurákat könnyebb de egyedfüggő, lehet pár hét de lehet 1 év is.


A kalitka mérete függ a kiengedés mennyiségétől is. Ha mindennap kint lehetnek pár órát legalább akkor törpéknek 100x50x100cm a minimum. A pyrrhuráknak 150x100x150cm vagy hasonló méretű ketrec kell.

2016. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül pár lett,de vadak még. Tippek,szeliditésre?
2016. nov. 16. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A szelídség majd jön fokozatosan ha sokat foglalkozol velük. Legyél mellettük, beszélj hozzájuk. Lassú mozdulatokkal próbáld őket kézből kínálni kajával de figyeld a reakciójukat hogy mennyire félnek és az alapján közelíts vagy hátrálj. Próbáld nem megijeszteni őket túlságosan de azért legyél ott és foglalkozz velük ahogy engedik. Ne erőszakoskodj, ne kergesd őket hanem szépen türelmesen és kitartóan foglalkozz velük mindennap minél többet.

Simogatni ne akard őket inkább a kézből etetés és a kézre ülés legyen a cél elsősorban, ha ezek mennek szépen akkor szelídnek mondhatók.

2016. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Légy türelmes. És meghálálják. Nálunk a fiú kb 2 hónap alatt kezes lett, a lány még most is kéreti magát, van olyan hím, aki mindig is pánikol a kéztől, de van olyan is, aki kifejezetten imádja idegesíteni a másikat v engem:) Egyéniségek, ki kell őket ismerni, ez nem napok és nem hetek kérdése. Akár évekbe is beletellhet néhány egyednél. Semmi hirtelen mozdulat, szépen beszélgess velük, én a legszebb hangvételemmel szidom őket hogy "kis retkek már megint mi ez a sok trágya a kalitka alján ajjj és megint le vannak verve a dolgok juj kis retardálta de megennélek bennetekek":) És olyan nyugodtak továbbra is és ők is visszaszólogatnak a maguk módján :) Még élvezik is :) Jó, lehet hogy csak én vagyok ilyen perverz de jól elvagyunk :D Élvezd. :) Imádnivalóak:)
2016. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!