Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 tojó katalin papagáj fészkel...

2 tojó katalin papagáj fészkelhet?

Figyelt kérdés
Elég hosszú a történet. Vettem 1 pár katalint,akik fészkeltek is. Lett 1 fiókájuk. A hím később elpusztult. A fiókájuk azt hittem hogy tojó. De ma láttam hogy az anyja ül a fészken,van 3 tojás. Lehet így is, hogy tojó? Pont ma adtam el tojóként. Szerintetek mit csináljak? Várjak? Ha kel akkor hím volt,ha nem akkor tojó?

2016. nov. 29. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól hogy vettél egy pár papagájt még nem kellet volna nekik odút adni mivel a tenyésztés ennél sokkal több,bonyolultabb és sokkal több tudást igényel.

Az odút véletlenül se vetted volna ki és nem is ellenőrizted,figyelted őket különben rég észre vetted volna az első tojást. A 3 tojás nem 1 másodperc alatt került oda...

És ami a kérdésedet illeti mint írtam a tenyészés sok tudást igényel... Az odú jelenléte beindítja őket, tojásra ösztönzi a tojót. Hím nélkül is tojnak a tojók.

Másrészt a fióka ha fiatal volt még akkor kizárt hogy ő lenne a tojások apja hisz egy gyereket nem érdekel a párosodás.

De mindez meg se történt volna ha időben leveszed az odút sőt eleve fel se teszed.

2016. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Főleg hogy csak télire raktam be őket,hogy meg ne fagyjanak. Mivel a fiókát tojónak hittem nem gondoltam,hogy fészkelni akarnak. Nimfa fészek van fent,amibe fészkeltek a hullámosok,ezért nem vettem le. Nem mindig kritizálni kell. Utána is kell járni a dolgoknak. És azért nem vettem észe,hogy fészkelnek,mert csak akkor látom őket amikor etetek. Lehet,hogy pont akkor kezdték el ülni a tojást,amikor észrevettem. Ugyanis nem az első tojás letojása után kezdenek ülni a fészken,hanem pont a harmadik után. Amúgy a fióka késő őszi lehet kb.

De azért a válaszod nem kritizáló,hanem segítő részét köszönöm.

2016. nov. 30. 17:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagyis a fióka késő tavaszi lehet. Ezt elírtam.
2016. nov. 30. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!