Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! Nagyon elcsesztük a...

Segítség! Nagyon elcsesztük a némakacsa szárnytollainak visszavágását! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 némakacsánk (pézsmaréce) van, teljesen hobbi célból, tehát sosem fogom őket levágni. De mivel jön a tél, nő a tolluk és ma átrepült az egyik a szomszédba. Oké, csöngetünk, megfogjuk visszahozzuk rendben van. Minden évben kétszer levágjuk a szárnytollaiknak a végét az ilyen esetek elkerülése miatt. Most is nekiállunk, és a legkissebb szárnya elkezd erősen vérezni pedig nem vágtuk vissza nagyon! Így a tollhüvelyből csöpögött a vér. Na, pánikroham, majd sebhintőpor. A szüleim azt mondták nem lesz baja, ne vigyem orvoshoz. Elállt kb a vérzés de nem vagyok megnyugodva! A többiek bántják majd? Most már sötét van, bezártam őket éjjelre, de vajon mi lesz reggel?

Van valami jó vérzéscsillapító módszeretek? Mit tegyek ha megismétlődik? Ő a szemem fénye! Kérlek, segítsetek! Köszönöm!


Nem kamu kérdés



2016. nov. 29. 18:08
 1/4 anonim válasza:
100%
Azt javaslom, hogy a kérdéses helyet kend be kék-metillel, és éjszakára mindenképp különítsd el a többiektől. Amúgy igaza van a szüleidnek, nem lesz semmi baja.
2016. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, most már jól van, a többiek sem bántották. :)
2016. nov. 30. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
:D,nagyon jót nevettem,ilyen amatőr embert is ki kell találni,aki tudja hogy mikor kell levágni melyiket és hol annak nem vérzik,mivel már évek óta vannak ezt tudni kéne,el tudom képzelni szerencsétlennek mind a 2 szárnyán tövig levágva az egész.szerinted az jó neki,nem gondolod hogy kényelmetlen,szúrja nap mint nap,esetleg elázik a háta,fázik,így hogy akarod hogy hosszú szép élete legyen,alap szabály amit szinte senki se tud,ezért tanítottak téged is így,a tokok elvágása nem életveszély,bár baromira vérzik,legjobb esetben ami lesz is ujra nől a többi is mert most válltja őket,legközelebb tedd meg azt a szívességet hogy csak az egyik szárnyán az 1. 5 tollát szeded le azt 1 min 8-10 cm re a kis fedőtollaktól,a többihez hozzá se érj,csak gondolj bele mikor egy repülőt látsz az égen,annak mind a 2 szárnya ugyanolya hosszú,nem véletlen,ha a kacsánál a leírt módon lerövidíted az egyiket nem fog repülni,de csúnya és kényelmetlen se lesz.
2016. dec. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vágtuk le tövig! Akkor nem ilyedtem volna meg ennyire! Maximum 5-6 centit vágtunk le. Azt azért én is tudom hogy a tollhüvely érzékeny. Máskor amikor a gácsér megmászta, kitépett neki néhány pihét, már akkor is vérzett. Ezen mi tud segíteni? A többinek nincs ilyen problémája.
2016. dec. 3. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!