Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális - ha pinty fiókák...

Normális - ha pinty fiókák begyét úgy megtömik a szülők, hogy nagyobb mint a feje, és átlátszik a bőrén a sok mag. (csak magokkal etetik a szülők) lágy eleséghez hozzá sem nyúlnak? Ez az első kóltésük.

Figyelt kérdés

2016. dec. 4. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Az hogy jól tele van a begyük az normális.

Az viszont halálosan nagy baj hogy nem eszik meg a lágyeleséget és ennek ellenére hagytad őket fészkelni. Ebből látszik hogy fogalmad sincs a tápanyagok szerepéről és fontosságáról. És arról se hogy hogyan néz ki egy normális tenyésztés. Lágyeleségen azaz tojásos eleségen kívül sok mást is kéne nekik adni, sok mást is kéne enniük főleg most fiókaneveléskor.

Fehérje,kalcium,D-vitamin... és még sorolni lehetne mennyi minden hiányzik a magdiétából.

2016. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Tudod mi a halálosan nagy baj kedves 1#?

Az hogy a szakmai tudásod(ami jobb mint az átlagemberé, de még mindig kevés és felszínes) nem jóindulattal és szeretettel adod, hanem b_szod le a fejét az embereknek. Régóta látom amit írsz, mert én is minden nap megnézem a madár rovatot, és segítek amiben tudok.

De mostanáig tűrtem.

Ha nem tudsz változtatni a hibáztató, fennhéjázó, arrogáns hangvételeden, inkább fogd be a szád.

Így elmegy a kedvük a madaraktól, meg az egész élettől.

És a fehérjét, kálciumot, d-vitamint milyen formában adja? Jó dobálózni a nagy szavakkal,mi? Fejtsd ki, lássuk, tudod? Honnan vegye, milyen márkát, mi az adagolás a zebrapintyeknek?

Amúgy mikor visszaöklendezik, elméletileg félig meg van már emésztve. És valószínű a madarak többet tudnak a fiókanevelésről, mint mi.

2016. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,de nem vagyok tenyésztő,még nem voltak madaraim. Azt gondoltam ,ha odateszek mindent amit innen onnan összeolvastam,majd a madarak tudják mi jó nekik .Én pedig igyekszem nem zavarni őket
2016. dec. 4. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:
16%

2#

Iszonyatosan sajnálom hogy nem vagyok kedves és nem fogom barátságosan támogatni hogy az emberek elkezdenek a kereskedő,eladó tanácsai alapján vagy "jó az ahogy ÉN gondolom,csinálom" alapján akár madarat tartani akár ami nagyobb "bűn" tenyészteni pontosabban szaporítani mert tudás nélkül csak azt lehet és a madarak egészségével,életével szórakozni.

Ehelyett az lenne a helyes ha utánanéznének rendesen és nem 2 órán keresztül hanem heteken-hónapokon át hozzáértőktől,tapasztaltaktól(és amikor már eleget tudnak akkor állnak neki bárminek is főleg tenyészteni).

Attól hogy kérdez valaki valamit és te válaszolt rá attól még a többi 1000 fontos dolgot még nem fogja tudni sőt a legtöbbről valószínűleg fogalma sincs hogy létezik.


Ha tudnád,ismernéd,látnád a nagyobb,egész képet akkor valószínűleg nem így állnál hozzá....


Minek is kezdjek írni az étrendről,a változatosságról,stb amikor a magon kívül semmit se esznek meg... valószínűleg kínálva sincsenek.


A madarak a természetes élőhelyükön tudnak többet a fiókanevelésről ahol tudják mikor mi hol nő,terem,stb. és oda tudnak repülni enni. Nem is 4 féle magon élnek és főleg nem kölesen meg zabon nevelnek fiókákat... Nem is 4 fal közé vannak zárva hanem egész nap,egész évben tűz rájuk a nap...



KÉRDEZŐ

Mivel fióka van nálad így igenis tenyésztő, szaporító vagy. Hogy melyik vagy a 2 közül azt döntsd el te...

Aki tenyésztő az tisztában van mindennel szükségletek, felmerülő problémák és azok kezelése, etetés,stb.

A szaporító ilyen-olyan okból nem biztosítja a megfelelő körülményeket és tudása sincs elég.


Aki igazán otthon van a dologban(és érdekli is ez meg a madarak sorsa) az azt is tudja hogy FELESLEGES minden sarki boltban kapható madárfajt tenyészteni,szaporítani. Mert amúgy is túl nagy a kínálat és többségük egyáltalán nincs ideálisan tartva hisz minden szüleit kérlelő gyerek,stb kap egyet tartáshoz tudás meg 0. Nehéz egészséges,alkalmas madarakat venni tenyészpárnak és utána még nehezebb normális helyre,jó körülmények közé eladni a fiókákat.

Ebből adódóan NEM kezdi el tenyészteni, szaporítani a házikedvenceit akit kicsit is érdekel ez.

Biztos jó élmény látni ahogy felnőnek,aranyosak meg minden a fiókák de ez egyáltalán nem elég ahhoz hogy valaki felrakja az odút.


Én nemhogy odút nem adok még fiatal madarat se vennék már soha mert tudom amit tudok és nem tetszik...

2016. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!