Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért pusztulhattak el a...

Miért pusztulhattak el a kecskepapagájok?

Figyelt kérdés

Van(volt) 2 pár kecskepapagáj,meg egy pár barraband egy volierben. Be van fóljázva,szélvédett. A 2 pár szépen költöt, egyiknek lett 7 fióka,amiknek a fele már önállósult,m´´asiknak volt 3,amiből 2 már elhagyta a fészket. 2 napja az egyik öreg hím megdöglött,azt gondoltam,hogy kimerült az etetésben. De ő is minden tünet nélkül. Olyan 4 óra fele etettem,semmi baja nem volt,este meg mentem becsukni őket,és már el volt pusztulva. Tegnap semmi,minden rendben volt. Ma megyek etetni,látom 2 megdöglött,megnézem, még egy meg volt. Mondom akkor már benézek a fészekbe is,az öreg tojó,meg az egyik fióka sem élt már. A 14 kecskéből íhgy már 6 elpusztult,akkor még kb 3-4-nek volt jó formája,a többi gubbasztott. Kihívtuk az állatorvost,aki csak kutyákhoz,disznókhoz,baromfihoz ért,adott gyógyszert. De a 4 gubbasztóból már így is 2 elpusztult. Orrfolyás,lesoványodás nincs. Mielőtt elpusztultak,akkor már nem tudták megtartani az egyensúlyukat,meg gubbasztottak,ennyi volt a tünet. Meg nem fagyhattak,mert a neofémák is bírják ugyanolyan körülmények között.Almaecetes vizet adtam nekik,meg almát,meg tojásos-répás lágyeleséget,de ugyanezt adtam az összes madárnak. Szerencsére a barrabandoknak sincs semmi baja eddig *koppkopp*. Szerintetek mi bajuk lehetett? Madárinfluenza nem lehet ugye? (Szlovákiában lakom)

Múlt hónapban voltam nyitrai börzén,de ezek a madarak nem voltak. Mi lehet a baj?



2016. dec. 16. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ételmérgezés is lehet.
2016. dec. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a barrabandok is ugyanazt eszik,sőt a többi összes madár is. Esetleg arra gondolok,hogy az egyik megdöglött,annak egész feje meg volt edve. Lehet attól lett baja a többinek és ami nem evett belőle az van jól. Ez lehet?
2016. dec. 17. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valami olyan fertőzést kapott el, akkor előfordulhat. De elég fura, hogy ilyen gyorsan elpusztultak.
2016. dec. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi a répára gondoltunk. Ők ettek a legtöbbet. Eddig mindig boltit etettünk. Csak most az apum hozott osztrákból ahol dolgozik. Oda vittèk a lovakbak lecskaszámra. Arra gondolunk,hogy lehet permetes volt vagy valami,ami a lovaknak nem árt mert nagyobbak de a papagáj kicsi. 3 maradt a 14-ből. Nekik jó formájuk van*koppkopp*
2016. dec. 18. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sok zöldségben nagyon sok vegyi anyag van. én sokszor hallottam már, hogy a répában is.
2016. dec. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!