Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja vettem egy Fischer...

Pamacs68 kérdése:

Pár napja vettem egy Fischer papagájt. Az eladó szerint kezdettől fogva párban kell tartani, később már nem tűr el senkit. Megtudtam, lovebird madarak, nem tűrik a magányt. Két hónap múlva tudok csak másikat is venni. Lehet az túl késő?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 09:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez minden papagájfajra igaz, mindegyiket legalább párban kell tartani.

A törpepapagájokkal az a probléma hogy ők az egyik olyan faj aki agresszív akár még saját fajával is. Ennek ellenére nagyon tudnak kötődni a párjukhoz szóval én mindenképp vennék neki párt, minél előbb de ha előbb nem megy akkor két hónap múlva.


Az összeszoktatás az ami fontos. Egyből betenni mellé az újat azt nem szabad. Karantén letelte után 2 külön kalitkában egymás mellett ismerkedjenek egymással. 1 hét után ha úgy látod kiengedheted őket egyszerre. És több közös kintlét után ha minden oké akkor költözhetnek össze. A közös lak fontos hogy elég nagy legyen, ki tudják kerülni egymást. Kb.50cm mély, 80cm hosszú kalitka kell nekik legalább. A berendezést rendezd át mielőtt közösen beköltöznek ha előtte valamelyik abban lakott hogy idegen legyen mindkettőnek.

2016. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!