Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS Mitől lehet ez?

SOS Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kaptam egy hullámos papagájt nagyon aranyos minden rendben volt vele.Észrevettem hogy elkezdett bepirosodni az orra környékén egy kicsit.Lehet hogy ez attól van hogy állandóan mászkál rácson, kalitka alján és ahol csak tud. Naponta reptetem több órát.Már voltak hullámosaim de ilyen még nem volt hogy valami bajt vettem észre az egyiken.Már volt olyan hogy halt meg hullámosom de az idős volt és természetes halált halt [nem betegség miatt halt meg].A kalitkájában van egy mászóka fából [azon szokott aludni hintázni], csőrkoptató,fa és műanyag rudak a műanyagokat fára fogom cserélni csak karácsony után megyünk papámhoz és csinál rendes méretűt ami belefér a kalitkába[kevés kisállatkereskedés van a környéken és már néztem rudakat de vagy nem fából volt vagy túl nagy volt].Ez mitől lehettet?A válaszokat előre is köszönöm.

2016. dec. 22. 16:26
 1/9 Pitbull-lecsó válasza:
A rúd attól lehet túl nagy, illetve nem fából, hogy nagyméretűre készítik műanyagból.
2016. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A műanyag űlőrúd nem lehetett a probléma mert azt akkor tettem be amikor láttam hogy piros az orra körül.Nem lehet hogy túlságosan sokat erőltette a csőrét és azért lett ilyen?

Csak azért kérdezem mert amióta betettem a rudakat[előtte is volt a kalitkában] üldögélt kb 3 órát és azóta nincs semmi baja.

2016. dec. 22. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
miért nem fotózod le és mutatod meg? én konkrétan el sem tudom képzelni h hogy nézhet ez ki....
2016. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem egyenesen a kérdésre válaszolok, de egyedül van a madár? Mert ha igen, akkor mindenképpen vegyél neki társat. Ha pedig ketten/többen vannak, akkor esetleg érdemes lenne megfigyelni, hogy nem-e a másik madár kezdte ki neki.

Amúgy egy kép tényleg nagyon sokat segítene.

2016. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Képet nem tudok küldeni mert néha kipirosodik neki aztán elmúlik.Általába akkor pirosodik ki neki ha a rácson vagy a mászókáit rágja,húzódzkodik rajtuk...De ha alszik vagy pihen két órát az űlőrúdon akkor rendes színű lesz.
2016. dec. 23. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
A lánynál nekem akkor szokott kicsit elvörösödni, ha eszi az ideg v beparázik. De nem intenzíven.
2016. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az enyémnél is így van nagyjából csak az enyém fiú és nem szokott félni semmitől.
2016. dec. 24. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:
De nekem azon a viaszhártyán látszanak a kis erek és attól élénkebb színű.... Ezért mondtam, hogy jó lenne a kép, mert akkor sokkal jobban tudnánk segíteni.
2016. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam képet feltölteni de valamiért nem engedi.Valaki meg tudja mondani hogy kell képet feltenni?
2016. dec. 24. 15:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!