Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájoknak a...

Dittis kérdése:

Hullámos papagájoknak a kalitkájukba lehet élő növényt tenni? Elég nagy a kalitka és hiába vannak ülő rudak hinták stb elég üresnek tünik!

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább ki kellene engedni repkedni őket. Mérgező növényt pl. Dieffenbachia, ne tégy bele.
2016. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én péncipilminiszt tettem bele
2016. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mekkora az az elég nagy? Eleve akkora a minimum amiben tudnak repülni is(80-100cm hossz) és nem szabad telepakolni a repülésre maradt teret. De egy bizonyos méret alatt napi kiengedést igényelnek akkor is ha tudnak benne kicsit repülni.

Ha viszont valóban elég nagy azaz van legalább 50x100cm alapterületű de inkább hosszabb akkor lehet bele tenni ezt-azt. Viszont hosszabb távon élő növény felejtős mert megeszik, szétrágják. Inkább kis cserépbe ültetett búzafű, zsázsa és egyéb nekik adható, csemegeként szolgáló zöldet adj nekik. Én dróthálót szoktam a cserép tetejére rögzíteni hogy a földhőz ne férjenek hozzá, ne tudjanak beleenni.


Egyébként pedig adj nekik ülőrúdként nem mérgező faágakat. Elágazóakat, ferdéket, különböző vastagságúakat. Ezen kívül pedig csinálj nekik játékokat, elfoglaltságokat. Gallyakból, ágakból sokfélét lehet. Kötözéshez használj raffiát az nem ártalmas nekik. Télen gyűjts fűzfagallyakat és állítsd őket vízbe. Rügyesen adhatod nekik. Téli csemege. Aztán tavasztól lehet gyűjteni különféle kajákat, zöldeket a természetből. Persze csakis tiszta helyről. Fűz ágak levéllel és virággal, sokféle gyomnövény csokorba kötve, fűkalászok. Egyéb adható leveles faágak egyesek ősszel terméssel együtt. Ilyen természetes dolgokkal kell körbevenni őket. És nem bolti akár életveszélyes játéknak nevezett vackokkal.

2016. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!