Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákó papagájom meg tud még...

Jákó papagájom meg tud még tanulni repülni?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy Jákó papagájt, elég rossz körülményekből lett kiszabadítva. Sok madaram van, de ilyet még nem láttam, nem tud repülni. Állítólag meghalt a gazdája és pár hónapja egy sötét, fűtetlen garázsban tartották egy hullámosoknak is igen csak kicsi kalitkában. Már tépte a tollát és nem is nagyon evett. Nálunk is kellett neki jó pár nap mire végre feloldódott, azóta már eszik, fütyürészik viszont nem tud repülni. Sajnos sok ujja is hiányzik ezért a kapaszkodás is nehezen megy neki. A kalitka tetejét kinyitom, felmászik de onnan nem tud lejönni. Próbál de zuhanó repülés a vége... Annyira még nem vagyunk barátok, hogy nekem megengedje, hogy levegyem, viszont így borzasztó nagyokat zuhan. Lenti ajtón nem akar kijönni csak fent. Nem is igazán tud tompítani az esésén csak úgy lepuffan. Van még rá esély, hogy valaha repülni tudjon?
2017. jan. 9. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy már nem kell vérmes reményeket táplálni. Ha soha nem tanult meg repülni, mert pl. kalitkában volt tartva fióka korában és az izomzata sem fejlődött megfelelően, akkor örülni kell, ha életben marad évekig. Ráadásul, ha lábujjai is hiányoznak, akkor eleve bizonytalan számára még a testhelyzet fenntartása is.
2017. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mászást előnyben részesítik a repüléssel szemben, általában csak akkor repülnek ha megijednek, ha tehetik inkább a lábaikat használják, ezért rossz dolog az, hogy annyi ujja hiányzik hogy még kapaszkodni is alig tud. Valószínűleg a zuhanórepülések is azért történnek mert próbál úgy lemászni, hogy fejjel előre-csőrrel ellentartva ahogy nekik természetes, csak ő sajnos nem tudja a testsúlyát megtartani.


Tehát nem az a fontos, hogy repülni tudjon, hanem hogy mászni, ők így közlekednek. Lehet, hogy kevesebb ujjakkal is újra megtanulja majd hasznákni a lábát, biztos az izmai is elsorvadtak valamennyire a pici kalitkában mozgás hiányában.

2017. jan. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mászni tud, kapaszkodni is. Felmegy bárhová szinte csak mikor ténylegesen le akarna szállni.... Na akkor van a baj. Próbál ő repülni de egyáltalán nem tud. A végén tegnap már tudott javítani, igaz most már kipárnáztuk a talajt biztos ami biztos. Napról napra jobban barátkozik, beszélget, nyilván tudom, hogy a lába sem lesz sosem az igazi. Örülök, hogy kikerült onnan ahol volt, csak ez a repülés... Felmászik a kalitka tetejére és leugrik(próbálna repülni) de semmi nyoma annak, hogy ő bármikor is repült volna az életében. Inkább csak ösztönös mozdulatok, nincs benne gyakorlat.
2017. jan. 10. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért tud felfelé mászni, mert akkor a csőrével húzza fel a súlyát és a lábával csak ellentart, tehát az nem igényel különösebben jó fizikai kondíciót azon a részen, viszont lefelé mászásnál fordítva van a helyzet. Az jó jel, hogy tud kapaszkodni, szerintem az izmai vannak elgyengülve, amit ha engeded neki használni biztos lassan de biztosan erősödni fog. Én a helyedben az étrendjébe addig picivel több fehérjét (főtt tojás) iktatnék, hogy legyen miből izmot építenie és persze a kalciumutánpótlás is fontos(tojáshéjpor/szépia, stb.) ilyenkor. Esetleg még abban tudnál segíteni eki, hogy több szinten teszel be állórudakat amiken lépcsőszerűen le tud ugrálni/mászni.
2017. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lépj be a "Papagájok érdekében" nevű facebook csoportba. Ott vannak ilyen és hasonló mentett madarakkal tapasztalt emberek.
2017. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 11. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!