Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tojóm viaszhá...

Hullámos papagáj tojóm viaszhártyája fölötti toll hullik. Ki hallott már ilyet?

Figyelt kérdés

Miért lehet ez? A madár szép, nem beteg, de mostanában láttam, hogy hullatja a tollait, ma alaposabb megfigyeléskor láttam, hogy a viaszhártya fölötti toll kopik felfelé a homloka felé. Nem a párja tépkedi ki neki! Vitaminhiány lehet? Nem atka, nem is repedezett a csőre körül.

Hozzáértő állatdoki nincs a közelben és a környéken sem. :( Állatpatika van, de gyanítom csak tyúkvitamint tudnának adni, de oda ilyen hidegben nem vihetem el, még nagyobb kárt tennék. Valaki, aki tapasztaltabb, tudna tanácsot adni?


Sok éve vannak madárkáim, ilyet még nem láttam. A másiknak semmi baja.



2017. jan. 12. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én papagájommal is ez volt. Majdnem teljesen kihullott a tolla. De nemrég elkezdett újra nőni a tolla és már majdnem mindenhol van tolla. :) Szóval lehet a te papagájoddal is ez fog történni.
2017. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2017. jan. 12. 15:40
 3/13 anonim ***** válasza:
A napfény hiánya miatt szokott hullani a madarak tolla ilyenkor télen. Nem kapnak elegendő D-vitamint, amely miatt a kalcium (és még sok más) nem tud hasznosulni a szervezetükben. Árulnak madaraknak UV izzót, az megfelelően pótolja a napfényt, érdemes lenne kipróbálni.
2017. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kalcium meg ezekről jut eszembe. Újfajta csőrkoptató van benn náluk és még eléggé szokatlan nekik (eredeti szépia nem az a gipsz) lehet hogy akkor csak ennyi, mert bele sem haraptak már több mint egy hete!?.... Vitamint adok nekik, abban van D3, A, jód, szelén vas, mg, cink. - ez tollváltásra volt eredetileg, de betettem a fehérmadár miatt ... Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. jan. 12. 16:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Van UV izzóm, de pont nem mertem használni madarakhoz, mert mondták valahol, hogy vakságot okozhatnak- Tavaly párszor használtam, de féltettem a szemüket - lehet h baromság amit írok, de nekem sem volt jó érzés belenézni ezek meg csak azt bámulták szegénykék úgyhogy el is tettem.
2017. jan. 12. 16:11
 6/13 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én is adtam neki mindenféle vitamint meg olyan ételt is ettek. De nem tudom az használt -e vagy miért gyógyult meg.
2017. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj h zöldeleség sincs elérhető, midnen elfagyott, alma sárgarépa bolti, ezeket utálják, és nekünk ennyi sajnos, mást nem akarnak enni, válogatnak, finnyáskodnak mint a nagysasszonyok a szalonban... De ennyire durva helyzet még nem volt. És még csak most jön a tél java....
2017. jan. 12. 16:48
 8/13 anonim ***** válasza:

A képen lévő madár ha ivarérett akkor hím és nem tojó.


A mesterséges vitaminkészítmények a közelébe se érnek a természetes vitaminforrásoknak. A változatos étrenden múlik az egészségük fele. Télen is van sokféle adható dolog. Édesburgonyától kezdve az import datolyaszilváig sokféle nekik is adható zöldség, gyümölcs elérhető. Ezen kívül a csíráztatott magok nélkülözhetetlen vitaminbombák. Cserépbe lehet ültetni pl. búzát, zsázsát ami hamar kinő és zöldeleség nekik.

A változatos étrendre rá kell őket szoktatni. Naponta kell kínálni valamiket a mag mellé kitartóan. Ha van rá idő akkor este elveszed elő

2017. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

folytatás

este elveszed előlük a magot. Másnap reggel zöldet, gyümölcsöt hasonlót kínálsz nekik etetőtálban és délig benn hagyod, tehetsz rá egy csipet magot. És csak délben kapnak először magkeveréket.


Az UV fény nagyon fontos nemcsak a D-vitamin miatt hanem mert sok más folyamatra is hatással van, pl. színeket se látnak rendesen nélküle mert ők látják az UV fényt is.

A hüllőknek való UV izzóból nem mind jó nekik emiatt lehet túl erős, káros nekik főleg ha a kelleténél közelebb van hozzájuk. Emiatt én ajánlom a kimondottan madaraknak, papagájoknak való UV izzót. A papírján rajt van hogy milyen közel kell tenni hozzájuk.

Az normális hogy belenéznek mert a szemüknél van ami érzékeli és továbbítja az infót azUV fény jelenlétéről.

Téli időszakra mindenképp ajánlom az UV izzót de ha nyáron nem tudnak napozni ( ablaküveg nélkül) rendszeresen akkor egész évben kell nekik legalább napi 2-3 órán keresztül választási lehetőséggel hogy aláülnek-e vagy sem.

2017. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és havonta egyszer vagy max. kétszer kell nekik főtt tojás is fehérjepótlásnak (legalább 20 percig kell főzni,só nélkül). Egy kis darabka a fehérjéből és a sárgájából lereszelve. Ha benne vannak a vedlésben nagyon akkor lehet picit gyakrabban is adni mert ugye a toll nagyrészt fehérjéből áll.
2017. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!