Kezdőoldal » Állatok » Madarak » "Lehet" ilyet csinálni? Nem...

"Lehet" ilyet csinálni? Nem fognak szólni, hogyha lebukok? :D

Figyelt kérdés
Etetem a madarakat, az ablakba van nekik rakva mag, többféle. A feketerigók is jönnek ide szívesen lakmározni belőle, de ők nehezebbek a cinkéknél, félek, hogy leszakad az etető, mert nem nagy az ablakpárkány, dróttal van rögzítve, meg a felét ki szokták fetrengeni.:D Bérházban lakok, és szoktam kidobni kisebb darabokra vágott almát az ablakon, mert olvastam, hogy a feketerigók azt eszik. Mindig körülnézek, hogy lát e valaki. Jogosan szólnának e érte? Vegyem a fáradtságot és inkább menjek le és úgy adjam oda nekik? Amikor kidobok darabokat szinte egyből elviszik, még a varjak is szoktak ide jönni érte. Nagy bunkóság ez?:D

2017. jan. 12. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a madarak egyből felszedik, akkor szerintem semmi gond nincs vele, engem legalábbis biztosan nem zavarna.
2017. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én meg a szomszédos ház tetejére felhajigálom a kimaradt virslit,húsokat,kenyeret és egyebet :DDD,meglát mit tud csinálni,max ha lefotóz,amúgy a madarak felszedik mire lesz belőle valami
2017. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

xDD Azért ilyet nem csinálok.:D Bár volt már, hogy gondolkoztam rajta, hogy megmaradt húst adok nekik, de aztán megkapta a macska.:D

Amúgy csak nem szeretnék senkit zavarni, mert itt némelyik szomszéd elég zsémbes, az alsó pl egyből dübög akármilyen kis zajt hall, pl ha a széket odébb húzom. Néha a szívbajt hozza rám.:D

2017. jan. 12. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép tőled, hogy eteted őket. A természetnek nem árt, mert ha még ott is marad, bio dolog.

Egyesek a saját szemetüket dobálják ki, és pofáznak, ha valaki rájuk szól.

Ha nincs csendóra, a szomszédnak annyi joga van méltatlankodni a székkel kapcsolatban, mint nekem letépni valakiről a piros ruháját, mert nem szeretem a piros színt.

A veszély az, hogy ha utálják a madarakat-mert betegségeket terjeszt, piszkol, csicsereg-szokásos magyar duma..-akkor lehet elkezdik írtani őket parittyával, macskával, méreggel stb. azt figyelni kell, az viszont bűncselekmény.

Jó lenne ha az országban a bűncselekményeket, állatkínzásokat kezdenék büntetni, nem az emberségességet.

mi is dobunk a varjaknak. én nem tudok jogi következményéről eddig.

2017. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretek minden állatot, ott segítek ahol tudok, ez semmiség, nekem nem nagy összeg, de nekik télen az életük is múlhat ezen.:)

Attól tartottam hogy a kutyasétáltatók kutyája eszi majd meg ha esetleg megmarad pár darab alma, de belegondolva szerintem a kutyának nem lesz baja az almától, vagy tévedek?

Egyébként nekem a "legjobb", a felső szomszéd hajnalban áll neki kalapácsolni valamit, vagy esetleg éjszaka, minden áldott nap ütöget valamit(elképzelni sem tudom hogy mit, lehet asztalosműhelye van a negyediken? :D )

Az alattunk lévő meg néha akkor is feldübög amikor kimegyek a konyhába!!! Nem tudom hogyan hallja ezt, de főleg estefelé olyan 5-6 körül amikor már sötét van akkorát üt a csőre ami jön fel, hogy megáll a szívem :D Egyszer el fogja cseszni a fűtést.

Szerintem más nem nagyon foglalkozik a madarakkal, meg az ablakból figyelni szoktam őket. (Amúgy sok szemét van eldobálva, szóval ha szólnak az almáért kapják be:D )

2017. jan. 12. 23:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként bocsánat hogy eltértem a témától, természetesen a szomszédok nem tartoznak az állatok kategóriába. :D
2017. jan. 12. 23:50
 7/9 anonim ***** válasza:
a leírtak lapján bőven oda valók
2017. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ejnye, azért az állatok nem szoktak feldübögni meg kalapácsolni non-stop. :D
2017. jan. 13. 10:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves tőled, hogy rájuk is gondolsz ebben a hidegben!
2017. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!