Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi nyír ki 100 tyúkot egy este?

Mi nyír ki 100 tyúkot egy este?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 19:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
nálunk a nyest végzett egy rakás kiscsirkével.. a nagyobbakat kicsit megtépázta,de olyan 40 db 1,5 hetes csirkét kinyírt. A feje egy csomónak hiányzott és jól széthordta mert az állatok fölötti padlásról is lehordtunk jó párat. De még az autóinkon is szokott rohangálni mert jó párszor lehet látni,hogy a sáros lábával végig mászott rajtuk
2017. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Rókafogó ketrec nem jó, tapasztalatból mondom, hogy csak fiatal állatot kap el (kb fogtunk vagy fél tucat kölyköt, de a szülőket még sose). Nálunk a villanypásztor (elektromos kerítés) vált be, 20 méteren megküldtük egy medvének való adaggal, azóta nem volt öldöklés. Mondjuk a maradék tyúk fele eleve a fákon alszik nyáron, azokat se zúzza le.

De egy szilárd beton tyúkol is nyilván megteszi. Vagy tényleg kilöveted.

2017. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Roka tuti nem lehet,én is nyestre tipelek,egyszer megfogtam élve fogo csapdával,de mire hazaértem reggel mert éjszaka dolgozom szétrágta a hegesztett 1x1 csibehálot amiből csináltam így sajnos nem láttam a joszágot,de egy kis fefér szört hagyott maga útán.

Jó ideig nem is volt gond otthol,mire egy két hét multával kezdődőtt elöröl minden...

Most azon gondolkodám veszek egy kültéri kamerát hogy megbízonyosodjak mire is kell hogy vadászak.És maga a tyúkol lesz a csapda csuszó ajtóval mágneszárral és mozgás hang érzékelő fogja lezárni a bejáratot ami egyépként fél méter magasan van.

2017. jan. 12. 19:59
 14/31 A kérdező kommentje:

felelőtlenség nyítvahagyni a tyúkolat,hát épp az a lényege hogy magátol éljenek,van egy önetetőm belevágok két zsák takarmányt és akkor esznek amikor csak akarnak.

Úgyan így van az itató rendszer is.Egy új építésű tyúkol ahol padlás nincs egy légtér az egész,tavaly 2500 joszágom volt.Észre sem veszem ha 5-10 db hiányzik,de ott voltak hagyva lerágott fejjel..

2200 nm területen szaladgálnak és ha nem lenne ez a kis erőszakos joszág tán még nyereségem is lenne.


A videó hasznos volt,köszönöm.ez csak még jobban megerősített benne hogy nyest..

2017. jan. 12. 20:21
 15/31 anonim ***** válasza:
szívesen :D,nálam magas,250cm es aprólyukú drótfonat van persze a tetején is így nyugodtan ott merem őket hagyni
2017. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nincs valami járat ásva a tyúkól padlóján? lehet, hogy alulról jön.
2017. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:

Furcsa hogy csak a fejet rágja le, ha éhes volna 1-2 meg fogna és vinne. Nézd nem ilyen védelemre van szugeseged, van már mozgás érzékelő lampaban, van csengoben ami persze neked is jelez a szobában éjjel.

Biztos van valami jele annak hogy hol jön be?!

2017. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
nálam görény volt,és nagy kópé,vettem 1 pár nagytestű magyarkacsát,másnap reggelre valami lerágta a tojó fejét,a gácsért jól kifárasztotta....,néztem a nyomokat mert akoriban pont esett annyi hó hogy fehér legyen az udvar,a nyomok alapján azt gondoltam róka,de ahhoz túl nagy volt így hát kutyára tippeltem,másnap fentvoltam mert tudtam hogy visszajön,jött is,mégpedig kb 5 perc alatt végigszaéadgálta az udvart,a kinti villanyok égtek,meg telihold volt így átláttam a szomszéd utcába is olyan jó világos volt,de nem vettem észre,kimentem láttam a nyomokat.... majd elaludtam,egyszer csak keltenek ám hogy valami van a garázs melett,hát ott volt egy lyukas aljú talicska ,benne a döglött kacsa és le volt fedve deszkával,ahogy kinéztem a fürdő kis ablakán vala mozgás volt rajta,elsőnek azt hittem csak káprázik a szemem,de aztán egy kis lompos farkú valami mászott fel rá lassan,gyors kimentem de eltünt,még nyomát se láttam,a kacsa kicsit meg volt tépve,ez így ment hetekig,minden este kb éjfél és óra közt átjött,körbejárt mindent majd elment,raktam ki húst,fogta és elásta a kertben,szóval nem ette meg,raktam ki élő galambot,de azért se ment be a csapdába,hanem ha kint felejtettem valamit az eltűnt,vagy csak a tetem maradt,kb 200 m re volt az 1. szomszéd,mert mi ilyen mezős félén lakunk,távoli szomszédokkal...,és mondtam neki vigyázzon mert nálam garázdálkodik valami,tudtam hogy neki drága galambjai vannak de nem törődött velem,azt mondta hogy van 2 németjuhásza és 1 kuvasza majd az elűzi,azt tudni kell hogy a galambok a földön vannak egy röpde féleségbe a háztól 3 m re tőle 1 m re az 1 ik kutya és kicsit odébb még 2 de láncom,szóval elég védett,hát jött ám egyszer hozzám mesélni hogy járt nála a görény,mondta hogy égett a villany és ugattak a kutyák mint az őrült,az 1 ik majdnem elérte a láncról a galambházat,és mikor kinézett látta hogy össze vissza repkednek,a görény szétrágta a drótot és a kutyák ellenére bement és elkezdte őket gyilkolni,erre a szomszéd kijött,de még ekkor se jött ki a galamboktól,csak akkor jött ki mikor a szomszéd odaért,le akarta ütni de túl fürge volt így elengedte a kuvaszt,az gyors utána ment de egyész este nem jött haza.reggel véres pofával jött vissza,azóta nem volt görény gondom,róka annál több,bár nyomokat azóta is látok az utakon,nem tudom vissza tér e valaha,jól felismerhető nyoma van a görénynek és a nyestnek,egymástól kb 50-80 cm re van 2-2 kis lábnyom,szinte összeér a 2 kis talppárna,néha egymásba is lép,és így halad előre,szóval ha 50 cm enként látsz 2 pici találnál az görény vagy nyest lesz,a kutyáké egyesével van egymás után
2017. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
*éjfél és hajnali 2 közt*
2017. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Ay carramba! ***** válasza:
Igen, ahogy már elhangzott: Nyest, menyét nyuszt, görény, esetlegesen hermelin. Ezek a mind addig gyilkolnak, ameddig csak van mit. Sokszor nem a táplálékszerzés miatt, hanem a bőség bódít, és a jelek is arra engednek következtetni, hogy menyétféle tette, mivel a nyakat imádja, és érdekes módon le is szedi.
2017. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!