Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Cinkék kukucskáltak be az...

Cinkék kukucskáltak be az ablakon, csináltam madáretetőt, még szalonnát is tettem bele. Ahogy kitettem az etetőt eltüntek a cinkék, mi lehet azoka? Hogyan tudnám őket visszacsalogatni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Várj egy kicsit. A madarak néha megijednek az emberszagú (mert érzik rajta, hogy megfogtad) tárgytól. Ha éhesek, max. 1-2 nap, és megszokják.
2017. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb madár nem érez szagokat, szóval nem az "emberszagtól" ilyedtek meg, csak simán tőled. Majd megtalálják, aztán 2-3 nap alatt odaszoknak valószínűleg.
2017. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tedd távolabb az ablaktól, és alapvetően a nagyobb mozgásoktól, emberi tevékenységtől.
2017. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen se sós se füstölt a szalonna, mert nem jó nekik.

Csak natúr(faggyú pl.)

Diót, natúr napraforgót, téli madáreleséget, ilyesmiket lehet tenni. Kenyér nem, sós dolgok nem.

Amúgy köszönöm a nevükben is.

Majd visszajönnek, most megijedtek, mert emberi mozgást láttak. Kell pár nap, amíg felfezik és felbátorodnak.

2017. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szalonna nem jó a madaraknak. Nyáron pedig nem szabad etetni őket, mert többet árt mint használ. Ilyenkor maguknak kell élelmet keresni. Elég akkor kitenni kaját, ha bejönnek a mínuszok.


Egyébként olyan helyre tedd, ahol nincs mozgás és nyugi van.

2020. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!