Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi van a kacsaeledel automaták...

Mi van a kacsaeledel automatákban?

Figyelt kérdés
Kedvenc szórakozásom a sirály-etetés a budapesti hidakról. Akrobatikusak. Kenyeret nem akarok dobálni, mert árt nekik. A boltban kapható madáreledel nem való dobálásra. A hámozatlan napraforgót valószínűleg nem tudják röptében megenni. Szeretnék valami dobálható és látható méretű madáreledelt. Gondolom, az automatákban árusított kacsaeledel ilyen, de szeretném azt boltban megvenni, mert a hidakon nincsenek ilyen automaták, meg gondolom így olcsóbb is.

#madáreledel #sirály #madár-etetés
2017. febr. 3. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Apró hal, vékonyra vágott csirkemell vagy halfilé.
2017. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kacsatáp nem hinném hogy megfelelő nekik.
2017. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem sima napraforgó jó lesz,ha fenn marad a vizen és szeretik,vagy macskatápot is szórhatsz be,amúgy a partra szórva minden féle magot felesznek
2017. febr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem csak táplálni akarom őket, egy kis show-műsort is elvárok tőlük. Fantasztikus és látványos, ahogy akrobatikusan elkapják a kenyérdarabokat a levegőben, ebben gyönyörködünk a hídról dobálózva én és az unokám. Nem akarom csak úgy kiszórni a vízre, hogy onnan kacsa-stílusban szedegessék össze. Mi is szórakozni akarunk. Szóval a kacsa-eledel talán rossz ötlet. Apróhalat nem veszek, költekezni nem akarok, nem is pecázok és lehetőleg nem akarom összekenni magam mindenféle csúszós és síkos táplálékkal. Ezt inkább rájuk bízom, találjanak ilyesmit nélkülem. Szóval önző szempont vezérel, a szórakozás. Az se baj, ha nem kifejezetten tápláló a kaja, csak ne legyen ártalmas és legyen dobálható-elkapható. A mélyhűtött kukorica felolvasztva alkalmas?
2017. febr. 4. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit is eszik a sirály?


Egy cikk ezt írja a dankasirályról: “A természetes élőhelyükön jelentős mértékben dögevő, rendkívül életrevaló, alkalmazkodóképes sirályok előszeretettel látogatják a szeméttelepeket, ahol kiszedegetik a kommunális hulladékból az ehető falatokat....

Az általam használt madárhatározó (R.T. Peterson -G. Mountfort -P.A.D. Hollom: Európa madarai (magyar viszonyokra alkalmazta: dr. Tildy Zoltán), Gondolat kiadó, Budapest, 1986. ) viszont ezt írta: “eredetileg mezőgazdasági területeken él, szántáskor nagy csapatokban jár az eke után, és a földből kiforduló pajorokat, rovarálcákat, stb. szedegeti, a rajzó cserebogarakat a levegőben fecske módjára kapja el”. Az is igaz, hogy a legtöbb sirály dögevő. Ha dögevő, akkor tulajdonképpen a természetes élőhelyén is szerves hulladékot fogyaszt. De ha rovarevő, ahogy a határozó is írja, akkor miért is tért át a szerves hulladékokra? És mit is eszik tulajdonképpen a dankasirály?


Erre a kérdésre csak egy harmadik, független forrás tudna válaszolni, mint pl. a Wikipédia Dankasirály című cikke, ahol ezt olvashatjuk: “Rovarokkal, halakkal, gyümölcsökkel és dögökkel táplálkozik. Kiválóan repül, jól úszik.”, tehát igaz a rovarevés is (amit feltehetőleg azért emelt ki a madárhatározó, mert akkor figyelhető meg a legjobban a dankasirály), és igaz a dögevés is (amiről nagyon könnyű átszokni a szerves hulladékokra)."

2017. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alapos választ. Most legalább tudom, hogy mi kéne, ha volna, de praktikus okokból nem viszek magammal se dögöt, se bogarat, se hulladékot. Viszont kipróbáltam a kukoricát, amiből egy 1 l mélyfagyasztott 400 ft alatt van. Ennek a fele is elég volt, nagyon ízlett nekik, hajmeresztő bukórepüléseket és loopokat mutattak be érte. Mellesleg láttam a boltban mélyfagyasztott apróhalat is, 1 kg 1500 ft, talán egyszer majd meglepem őket vele, ha adakozó kedvemben leszek.
2017. febr. 4. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ben van apró fagyasztott sprotni - 5-600 ft körül van kilója. A minap láttam épp akciós volt, de lehet, már vége (420 ft)
2017. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az olcsó sprotni jó ötlet volt, köszönöm a sirályok nevében is.
2017. febr. 5. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!