Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi időközönként kell...

Mennyi időközönként kell takarítani a papagájok kalitkáját?

Figyelt kérdés
Van 2 nimfapapagájom amiknek eddig kb 1 hetente takarítom a kalitkájukat. Ez kevés? Gyakrabban kéne? A tüdőmnek rosszat tesz ez?

2017. febr. 11. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég hetente.
2017. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kétnaponta szoktam..
2017. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora helyük van.


Nimfa NEM kalitkamadár szóval ha a minimális nekik való ketrecméretet nézzük ami 100 x 120 x 100cm akkor igen hetente többször kéne.


A sok ürülék és az ürülékkel szennyezett ág,stb nem egészséges nekik és ha esetleg az aljában megtörik a száraz ürülékeket és belélegzik a porát akkor az még rosszabb csak.


A nimfák tartása mindenképp sok porral,pihével jár mert a nimfa az egyik legporosabb faj. A tüdő így mindenképp kap belőle de nem árt a gyakori takarítás nemcsak a madarak helyét illetően hanem a szobában se árt gyakrabban port törölni,stb.

2017. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem elég mert nekem is van nimfám.
2017. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a hullámos papagáj páromnál 2-3 naponta takarítok.
2017. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!