Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék 3 hullámos papagájt...

Szeretnék 3 hullámos papagájt tartani, már van egy fiatal nőstény és egy még fiatalabb hím, okoz-e problémát ha 3-an lennének, hogy érdemes tartani 2hím,1nőstény vagy 2nőstény 1hím Később szeretnék kis papagájokat, ez bezavar-e?

Figyelt kérdés

#madár #együttartás #hullámos papagáj #hullános papagáj szaporítás
2017. febr. 14. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Kalitkában semmiképpen nem szabad együtt. Legfeljebb röpdében (volier), mert az azonos nemű madarak veszekednek, aminek sebesülés s elhullás is lehet a vége.
2017. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szaporítással még bőven várhatsz, amíg többet megtudsz a tartásukról!


Amúgy nem feltétlenül igaz, hogy az egyneműek veszekednek, és nem lehet őket együtt tartani. Nekem egy kisebb szobai röpdében van 2 hímem (és így vettem őket tenyésztőtől - én még véletlenül sem akartam kicsiket), és folyton egymástól pár centire vannak, ha az egyik arrébb repül, a másik már megy is utána:) (És másokról is hallottam, akiknek 2 hímük van és jól kijönnek) Amúgy állítólag a hímek jobban kijönnek egymással, mint a nőstények (de két nőstényt még sosem tartottam, úgyhogy erről nincs saját tapasztalatom)

Általában azt szokták mondani, hogy ha valaki csoportosan akar állatot tartani, akkor páros számú csoportot érdemes kialakítani, mert páratlan szám esetén gyakoribb a kiközösítés, és a hierarchia végére sodródott állat könnyen kitaszítottá válhat, ami pusztuláshoz vezethet (akár azért, mert nem tud elmenekülni, ha rátámadnak, akár azért, mert nem engedik az étel / ital közelébe).


De ha 4 állatot tartanál, akkor is figyelembe kell venned, hogy ha mégis baj lenne (akár hosszú, békés együttlét után elkezdenek veszekedni, pl. mert az egyik valamiért gyengül, és a többi felül akarja írni a rangsort), akkor azonnal el tudd különíteni őket!) És természetesen elég nagy röpde is kell nekik!


És ha csak laikusként végiggondolod, akkor is elég egyértelmű, hogy 2 hím szinte biztos, hogy egymásnak esik az egy nőstényért, úgyhogy ez még elméletnek is borzasztó rossz ötlet:S


Összességében az én tanácsom: 2 hím egy tenyésztőtől, olyanok, akik hasonló korúak és együtt nevelkedtek. Ha annyira szeretnél kicsiket, akkor először ismerd meg jobban a fajt, akár beszélj róla a tenyésztővel, akitől veszed a madarakat, hogy alkalomadtán egyszer hogy nevelj fel egy fészekaljat, mert rettentő nehéz, és nagyon sok buktatója van. Azon kívül persze külön hely kell egy idő után a kicsiknek stb., a nemeket pedig nagyon nehéz pár hónaposan megállapítani! Szóval ez nem gyerekjáték!

2017. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hullámost páratlanul semmiképp. A kettő összekap az egyen akárhogy is van a nemek elosztása. Viszont 2 pár papagájt ugyanúgy nem ajánlott mert ott meg a dominánsabb pár fogja kergetni, zavarni, esetleg komolyabban bántani a másik párt. Vagy egy pár vagy legalább három mehet közös ketrecbe.


A fiókázást nem ajánlom. Felesleges gyarapítani a létszámukat mert a hullámos piac jelenleg is túltelített. És amúgy is sok munka, idő, tapasztalat igényes a tenyésztés. Ami egy szakma amúgy és egyáltalán nem gyerekjáték ha azt nézzük hányféle probléma lehet... arról nem is beszélve hogy a problémákat ismerni kell, tudni kell a megelőzésüket de ha kell a kezelésüket is meg még sok mást is tudni kell hozzá. Már eleve egy igazi tenyésztő nem költet bármilyen madarat...

Én azt mondom a fióka témát hanyagold és inkább szeresd azt a kettő csibét amid van. Vagy ha van helyed még egy nagy, tágas ketrecre akkor akár vehetsz mégegy párt is. Külön ketrecben de közösen kiengedve jól elvan két pár.

Vagy ha mindenképp akarsz fiókákat akkor halaszd el pár évre és tanulj a tartásukról, etetésükről, tapasztalj és csak ezután tanulj, informálódj a tenyésztésről. Csak akkor tenyéssz ha tudod biztosítani a körülményeket és megvan hozzá a kellő tudásod. Mert ha hozzáértés nélkül csinálod az csak káros a madaraknak és szaporításnak minősül.

2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,már van 2 madárkánk megpróbálunk nekik mindent biztosítani 
2017. febr. 15. 15:26
 5/5 anonim válasza:
Ha javasolnám semmi esetre ne vegyél hozzájuk még egyet. Én is így próbálkoztam és folyton cirkusz volt a ketrecben. Állandóan marták egymást. Szerencsére beszéltem egy tenyésztővel és felvilágosított, hogy legalább 6 papagáj legyen együtt. És tényleg igaza volt. Először megrémültem a gondolattól, de belevágtam és tényleg azóta rend van a kalitkában. Elfogadták egymást. Mivel voltak fiatalok is köztük, így 2 hím a többi tojóra sikerült, de semmi gond nincs velük. Persze ehhez elég nagy kalitka kell. Én házilag készítettem (nő létemre). Nem kis munka volt, de megérte. Sok sikert.
2017. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!