Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madárinfluenza miért csak a...

A madárinfluenza miért csak a csirkét érinti?

Figyelt kérdés
Vásárolni voltam ma, és nem volt csirke, de volt kacsa, liba, pulyka, sőt kakashere. Főleg utóbbit nem értem...
2017. febr. 14. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Érinti az összzes medarat. Hogy a kereskedelemben mi kapható, más lapra tartozik.
2017. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

A madárinfluenza azt érinti, amit épp tönkre akarnak tenni. A kis/magántermelőket kell tönkretegyék, hogy az emberek a multiktól vásároljanak. Ez az összes influenza titka. Disznó is, sőt fogadok, hogy a következő évtízedekben megjelenik valami marhainfluenza is. Kár, hogy emiatt a politikusokat, hazug gazembereket nem fogják karanténolni, csak a szegény bocikat elégetni.

Szóval amerre terelik a világot..nem lesz jó.

Az ünnepek előtt jelent meg a madárflu, és emlékszem, hogy bemondta a rádió/tv hogy a tescoból, stbből nyugodtan lehet azért vásárolni. Csak máshonnan nem.

2017. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából a csirke az amit legkevésbé érint.

A brojlercsirke zárt épületben készül.

Oda más madár nem megy, a munkásoknak is át kell öltözni, ha bemennek. Véletlenül sem fertőződhetnek meg.

Csak biztonsági intézkedés, ha találnak egy madárinfluenzás állatot, akkor a közelében minden madarat leölnek.


(De valószínűleg az összes ipari szárnyast ilyen zárt épületben nevelik.)


Csak szólok, nem csak te jársz vásárolni.

2017. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
valahogy a csirketelepeket is szellőztetik vagy valami,szerintem a veréb simán bemegy oda is ha akar
2017. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

# 4

láttál te már csirketelepet közelről?


Biztos, hogy nem.


Ventillátorral szellőztetnek, ablak nincs.

2017. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Épp most kering az FB-n egy bejegyzés a madárinfluenzában haldokló hattyúkról, és az elpusztult állatokról, akiknek a tetemét nem akarják összeszedni. Ez meg ugye azt is jelenti, hogy megfertőzik azokat a madarakat, akik a tetemekből szenek. Mit mondjak, ronda látvány volt......


[link]


[link]

2017. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásokhoz: bár nem kétséges, hogy vannak, akik ebből is hasznot akarnak húzni, a dolog sajnos valós, nagyon is létező probléma.
2017. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy ne látam volna,tudom hogy rohadt nagy ventilátorok vannak,de veréb is volt bent :),hogy hogy ne kérdezd,amúgy annyit nem értek hogy képes felütni a fejét a betegség egy olyan telepen ahol elvileg tökéletes higéniának kéne lenni,de ki se be semmilyen szárnyas nem tud menni,ez olyan fura,lehet hogy valós a betegség de szerintem ezt inkább elő idézték mint sem maguktól fertőződtek meg
2017. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3-as, hogy jön ide, hogy nemcsak en járok vásárolni?
2017. febr. 17. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!