Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 max 3 napig tarthatok...

2 max 3 napig tarthatok együtt hullámos papagájt rózsás fejű vagy fischer papagájjal?

Figyelt kérdés

Ajándékba fogunk kismadarat adni az unokatesóméknak, viszont nem tudom aznap megvenni, amikor vinnénk, több kalitkám pedig nincsen itthon.

Összeereszthetek egy pár rózsás fejű papagájt vagy fischer papagájt, egy pár hullámossal?

Régen mikor sok madaram volt, akkor a nimfák együtt laktak a hullámosokkal és az énekes papagájokkal. Viszont ezeket a törpéket nem ismerem.

Szeretném pénteken megvenni és vasárnap vinnénk.

Előre is köszönöm!



2017. febr. 20. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Igen, nem lesz semmibaj.
2017. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha új madarat hozol akkor mindenképpen 1-2 hét karantén külön szobában a többi madártól!
2017. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a törpének szép nagy és erős csőre van én nem kockáztatnék,gondolj bele hogy ahhoz hogy egyik megölje a másikat nem napok hanem kb 2 perc kell,szóval mind 1 hogy hány napra akarod csak bezárni őket,nem kell nekik sok idő :)
2017. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem nimfám és hullámosom van eggyütt.

Én azt mondom hogy igen!

2017. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nimfapapagáj az egyik legbékésebb faj, őket simán elnyomják a kisebb méretű de rámenősebb hullámosok így e két faj jól elvan közösen amíg nem ad nekik az ember odút...


A törpepapagáj és az énekespapagáj már más kategória.

Mindkét faj agresszív még akár a saját fajával is. Szóval NEM.

A törpepapagájok simán lecsíphetik a hullámosok lábujját,karmát pár nap alatt is, pár perc kérdése...


Azt írod régen volt együtt énekessel nimfa és hullámos. Na ez felesleges kísérletezgetés mert lehet évekig elvan az énekes velük de csak egyszer kell hogy nekiálljon...


Az megint más ugyanakkor FONTOS téma hogy a meglévő madarak mellé SOHA nem teszünk új madarat mert ha az új beteg vagy hordoz valamit az összes madár megbetegedhet, belehalhat.

Az új madarakat mindig külön légtérbe és külön ketrecbe kell tenni legalább 1 hónapig. Szóval emiatt végképp nem tenném őket össze.


Ha ajándékba lesznek akkor nem fog ártani ha kapnak a madarakkal együtt egy szép tágas ketrecet is. Vagy fel vannak készülve a madarak fogadására? Ha igen akkor meg neked marad meg egy plusz ketrec ami sose árt. Mindig jó ha van sőt kell is hogy legyen legalább egy plusz kalitka ugyanis előfordulhat hogy külön kell tenni az egyiket valamiért. De állatorvoshoz vitel miatt se árt ha van mégegy kisebb kalitka, szállítókalitka.

2017. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi történt azóta?
2017. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vettem a boltban egy kis madárszállító kalitkát. Egy éjszakát elvoltak benne a madárkák.
2017. márc. 29. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!