Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet kikeltetni egy...

Hogyan lehet kikeltetni egy tojást? (olvasd el a többit is)

Figyelt kérdés
Találtam egy tojást a tulya alatt. Körülnéztem a tulyán és a mellete lévő fákon, de még a közelébe sincs fészek. Hogy kerültek a tojások oda? Betettem egy lámpa alá a tojásokat, mindig égve hagyom, a tojást melegen tartja de nem tesz benne kárt? Meg van egy pirosan világító lámpa, de azért nem azzal melegítem mert félek hogy kárt tesz a tojásban/fiókában.Egyéb ötlet hogy hogyan lehet kikeltetni a tojást és a fiókát felnevelni?

2017. márc. 22. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Ez krokodiltojás, azért volt a földön. Csak ülj rajta, és amikor látod hogy már kelni kezd tépj szét egy zebrát és legyen ott a hús a kis krokodilnak.
2017. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Remelem, hogy sikerul kikeltetned.


Egyebkent ne csak siman susse a lamba hanem bugyolald be valamibe es ugy melegitse a lampa igy nem csak a teteje melegszik habem az egesz melegen van.

Az anyukaja es korbe venne az egesz tojast.


A piros lampa alatt az infralampara gondolsz gondolom, nem tudom arra a valaszt.

Annak nezz utana, de szerintem a keltetokben olyat hasznalnak.

2017. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak elkeseríteni, de szinte nulla esélyed van, ha legalább azt nem tudod, hogy milyen fajhoz tartozik a tojás.

A hőmérsékletet keltetésnél fél fokonként szoktuk megadni, azaz ha a tojás 27,5 fokon kelne, 26 fokon már lehet, hogy nem fog, illetve lehet, hogy egy tyúktojás kikel neked 26-on, de egy galamb nem tud, ez fajonként eltérő érték. Tulajdonképpen már az is lehet, hogy már hiába váltanál át helyes módszerre, a tojás tönkrement, akár ha magasról esett akkor hajszálrepedés lehet rajta, amit csak lámpázással vennél észre vagy netán már alapból záp, stb.

Keltetésnél a páratartalom tovább bonyolítja a dolgokat. A tojásoknak kell a nedvesség, különben besülnek, ha viszont túl bő, akkor belerohadnak. Fajonként szintén változó a százalékos aránya.

A tojások mozgatása sem mindegy, naponta többször meg kell forgatni őket, hogy ne tapadjanak le.

Az utolsó napok pedig főleg kritikusak, a tojások alacsonyabb hőt igényelnek, különben "megég" a fióka/csibe.

Szóval azt tanácsolnám, hogy zéró ismerettel és eszközállománnyal dobd ki őket, mert csak időpocsékolás és csak kudarcod fog származni belőle. Sajnos a folyamat nagyon összetett és kényes, egy jó keltetőgép nélkül nincs esélyed a kikeltetésükre.

2017. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Hiába dislikeoljátok az előttem írót, 100% ban igaza van. Abból a tojásból semmi nem lesz. A lámpa csak süti ott a vakvilágba, nincs pára, kiszárad. Egyébként meg ha nem értetek hozzá akkor nem irkáljatok már hülyeségeket...
2017. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!