Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek vegyek a törpepapa...

LILI0901 kérdése:

Szerintetek vegyek a törpepapagájomnak egy párt?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom... Már az elején két párt kellett volna vennem, DE van pár olyan dolog, amit megszeretnék kérdezni mielött megvenném a másikat:

1. Miután megvettem a párt a papagájomnak ő nem fog nagyon eltávolodni tőlem?

2.Miután együtt lesznek nem csak egymással fognak foglalkozni?


Ha már megvettem:

1. Hogyan szoktassam egymáshoz őket/mivan, ha nem szeretik egymást?


Válaszokat előre is köszi :)



2017. ápr. 10. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mármint törpemamagörlt?
2017. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerezz neki mindenképp egy ellenkező nemü párt, ha azt szeretnéd, hogy boldog legyen, ha sokat törödsz vele továbbra is nem fog eltávolodni tőled ne aggodj.
2017. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül.

Még ha el is távolodik tőled egy kicsit (de nem hiszem, hogy a beivódott rutin egyszerűen ki lenne radírozva), akkor is sokkal jobb lesz NEKI. És te is ezt akarod, nem?

Először tedd külön kalitkába, hogy lássák egymást.

Aztán reptesd őket együtt, de legyen még meg a külön kalitka. Később pedig, ha a közös kalitkájukat az egyikük kalitkájából akarod kialakítani, akkor rendezd át jó alaposan, hogy ne ismerjen rá!

2017. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lényeg,hogy azonos neműek legyenek,attól nem kell tartanod,nem távolodik el...Tuti szeretni fogják egymást,mivel hogyha azonos nemű..Az hogy egymással foglalkoznak e majd csak,azt megállapítod akkor,ha megvetted :)
2017. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, attól tartok, hogy verekedni fognak, ha két azonos neműt veszek, mivel a törpepapagájom hím.
2017. ápr. 15. 09:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és légyszi gyorsan válaszoljatok, mert Vasárnap megyünk a tenyésztőhöz :)
2017. ápr. 15. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Törpepapagájoknál nem tudom, mi a helyzet, de hullámosoknál (nekem azok vannak), a két hím állítólag jobban kijön, mint két tojó tenné. Nekem mindenesetre két hímem van kb. 3 éve, és soha nem volt köztük semmi vita (igaz, együtt nőttek fel). De a tenyésztő biztos tud segíteni, hogy melyik állatot válaszd párnak.
2017. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztosra mondom. Tenyésztő mondta nekem. Tojot mellé. Semmi képp ne azonos nemüt.
2017. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Remélem. Ez elég meg gyöző, hogy társra van szüksége és monogám tipus, tehát nem haverra vágyik, hanem "szerelemre". [link]
2017. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Törpepapagáj agresszív faj szóval mindenképp ellenkező nemű párt vegyél neki. És az összeszoktatás fokozott figyelmet igényel mert meg is ölheti ha úgy van de ez attól is függ hogy mennyit volt egyedül.


Mindenképp tenyésztőtől vegyél. Több fajta törpepapagáj van de ha még véletlenül se tervezel fiókákat(azt tanácsolom ne tervezz) akkor mindegy milyen fajta lesz a párja.


Első 4 hétben legyen külön szobában hogy ha esetleg beteg akkor ne fertőzze meg a másikat. Utána mehetnek egymás közelébe de csakis külön ketrecben. Napokig, ha kell hetekig legyenek külön de arra figyelj hogy az új madár ketrecén a meglévő kiengedéskor ne mászkáljon mert a másik területvédés miatt lecsípheti a karmát,lábujját. Fél-1 hét után elkezdheted közösen kiengedni őket felügyelettel. Ha sok kiengedés alkalmával is jól kijönnek akkor egy szép tágas ketrecet rendezz át teljesen hogy egyik se ismerjen rá és egyszerre tedd bele őket. Utána figyeld őket hogy nem-e bántják egymást.

2017. ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!