Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Újonnan kikelt nimfapapagáj...

Hardenberg kérdése:

Újonnan kikelt nimfapapagáj fióka begye már lassan 2 órája üres. A szülők nem tudják mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

2 tojásos fészekaljból az egyik fióka 2 órája kelt ki. Szegény csipog, fészkelődik, megnéztem, de a begye teljesen üres!!! Mind a két szülőmadár bent van a fészekben, ülnek a fiókán meg a másik tojáson, időnként meglökögetik a fiókát (de nem bántják) de nem látom semmi jelét hogy etetnék! Pedig kapnak: tojásos eleséget, meg a tejben áztatott zsemlét! Teljesen üres a fióka begye, csak a nagy hasa van! Nagyon aggódom miatta, mit csináljak ha tényleg nem etetik, és ki kell vennem? Itthon nincs nevelőtáp, illetve porított lágyeleség van. De nem tudom mit kell ilyenkor csinálni, egyáltalán vegyem-e ki.

Hullámosaim is költöttek, ők az első pillanattól etették a fiókákat. De ezek a mafla nimfák...



2017. ápr. 22. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Na pont ezért nem kéne tudatlanul, hozzáértés nélkül szaporítani...


A tejbe áztatott zsemle ezer éves hülyeség és rég kiderült (már aki ugye utána néz alaposan annak kiderül) hogy nem csak felesleges hanem káros is.

Fiókaneveléskor napi többszöri tojásos eleség mellett sok-sok zöldség, gyümölcs, zöldek, gyomok, csírák és megfelelő mértékű kalciumpótlás D-vitamin pótlással együtt ami fontos. Különben beteg, angolkóros vagy ki tudja milyen fiókát gyártasz... Na ezért se kellett volna tudás nélkül hozzákezdeni...


Nem annyiból áll hogy odút adsz aztán a madarak intéznek mindent... Rengeteg dolog a gazdán múlik amihez szaktudás szükséges. A tenyésztés nem gyerekjáték.

Mit kezdenél ha tojásvisszamaradása lenne a tojónak? Felismernéd e egyáltalán és tudnád-e kezelni ha szétcsúszna a fióka lába? Mit tennél ha a szülők tépni kezdenék a fiókák tollát?

Na ezek olyan kérdések amikre egy felkészült tenyésztő tudja a választ de inkább megelőzi a problémákat...

Alap hogy tenyészteni csakis röpdében kezdünk olyan biztos helyről származó madarakkal akik tuti egészségesek, nem rokonok, alkalmasak arra hogy a génjeiket tovább adják. Ezen a téren nem tudom hogyan állsz...


Ami a kérdésedet illeti sokat tudok a tenyésztésről mert az évek alatt sok minden rám ragadt de nem minden, nem is tenyésztek.

Viszont tudomásom szerint a kikelés utáni x órában nem etetnek mert a tojássárgája vagy mi fel kell hogy szívódjon, az biztosít elég tápanyagot a fiókának kezdetben.


Na meg ugye az is kérdés hogy egészséges-e a fióka mert ha úgy érzik hogy nem akkor a szülők hagyni szokták meghalni vagy kilökik. Az is kérdéses hogy a szülők tenyészérettek-e már? Volt-e már fiókájuk? Mert a túl fiatal vagy tapasztalatlan szülőknél is előfordul hogy nem tudnak mit kezdeni a fiókával vagy bénáznak.

2017. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy túl fiatal a tenyészpárod. Ugyanis a nimfapapagáj ivarérettségét már 9 hónapos korában eléri, de tenyésztésbe 1,5 éves kora elött nem célszerű állítani. A legjobb eredmények pedig a két éves madaraktól várhatók.


De az is lehet, hogy nincs semmi baj, és majd elkezdik etetni.

2017. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az teljesen természetes hogy tojnak. Minden tojó papagáj tojhat ugyanis hormonos időszakban ha nagyon beindulnak párosodnak amiből nem biztos hogy lesz tojás de azért sokszor lesz, sőt akár egyke tojó is tojhat. Ez még nem jelenti azt hogy odút kell nekik adni.

A kelleténél több tojás a nimfáknál egy komoly probléma amit valószínűleg az agyonszaporítás és a beltenyésztés okozott. Sok nimfatartó tapasztalja hogy tojik a nimfája a földre míg más hasonló fajokra ez nem jellemző ha nincs odú vagy csak nagyon ritkán. Sok nimfa bele is hal hogy végkimerülésig tojik vagy súlyos kalciumhiány miatt benne marad a tojás és nem kerül időbe orvoshoz.


Ugyanakkor a körülmények befolyásolásával lehet hatni rájuk valamennyire hogy ne induljanak be annyira. Ilyen a kajájuk visszafogása, fehérje és olajos mag visszafogása, világos-sötét órák variálása, odúszerű helyek eltüntetése...


A tejbe áztatott zsemle egyik része se egészséges nekik és ezt nem én mondom hanem állatorvos...

Ez pont ugyanolyan felesleges vacak nekik mint a keksz. Só, tartósítószer, laktóz... ilyenekre nincs szükségük, csak feleslegesen terheli a szervezetüket.

2017. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!