Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj tartása hullámos...

Nimfa papagáj tartása hullámos papagájjal?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék venni 2 db papagájt.A nimfa és a hullámos papagájt nézegettem,de nem tudok dönteni,ezért gondoltam,hogy egyet-egyet beszereznék.

Ez rossz ötlet ?Minél fiatalabbat szeretnék magamhoz venni,ezért együtt nőnének fel.

Lehet együtt tartani ?Ha fiatalon veszem mind2 madarat,akkor nem fognak verekedni ?

Milyen nemű madarat érdemes venni ?Ezek ugye nem tudnak szaporodni egymással,szóval végülis mindegy,nem ?

Bármilyen neműt választhatók ?Tojó hím párosítás,vagy azonos neműeket érdemes ?

Melyik előnyösebb ?


Tudom még van idő nyárig,de érdemes előre felkészülni,meg mire tenyésztőt találok.


Szegedi vagyok és valahol olvastam,hogy Kiszomboron van tenyésztő.Valaki ismeri ?

Vagy Szeged környékén ismer valaki ?



2017. ápr. 22. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A nimfa és a hullámos tartható közös röpdében, de ekkor mindkét fajból több példányt is be kell szerezni. Én nem tartom jó ötletnek kisméretű ketrecben tartani őket, úgy, hogy csak egy darab van mindkét fajból. Szerintem dönts az egyik fajnál és abból vegyél egy párt.
2017. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nimfa már inkább kis röpdébe való kiengedéssel is. A hullámosnak egy tágas ketrec is jó. Szóval a választásod attól is függ mekkora helyed van.


A 2 faj valóban tartható együtt de mindkét fajnak kell fajtárs és valóban nagy hely hogy elférjenek, ki tudják kerülni egymást, odébb repülni,stb.

Csak a fajtársak egymás igazi társai. A hullámos és a nimfa két külön faj így nem teljes értékű társai egymásnak, nem beszélnek közös nyelvet.


Hullámosból 2 hím is jól kijön egymással de a tojó-hím páros az igazi. Nimfáknál már nem ennyire biztos hogy 2 egynemű elvan. Viszont nimfák esetében fel kell készülni hogy a tojó tojik a ketrec aljába is valószínűleg és rendszeresen persze ez nem biztos de sajnos a nimfákba ez benne van és oda kell figyelni rájuk fokozottan hogy nehogy baj legyen. Fióka persze ettől még nem lesz, csak tojás és ha teszel ellene akkor sose kel ki fióka belőlük.


Ha másfél-2 hónapos hullámosokat és/vagy 2 hónapos nimfákat veszel az már jó, ennél fiatalabbat ne nagyon vegyél mert kell hogy a szüleivel töltsön elég időt.

2017. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!