Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért szállnak neki az ablakna...

Miért szállnak neki az ablaknak a madarak?

Figyelt kérdés
Tegnap óta többféle madár is nekiszállt már az ablakainknak,hol ennek hol annak.Évek óta ebben a házban lakunk soha nem tapasztaltam ilyesmit!Két nap alatt most kb 10x.Tudjuk hogy a tüktröződés miatt lehet.Holnap teszünk az ablakokra ragadozómadár siluettet mert sajnáljuk őket.Csak furcsa hogy hirtelen ennyi nekirepül és évekig semmi.Nem lehetséges hogy a környékünkön valamilyen madárbetegség van és az miatt van ez?

#Nekiszáll
2017. ápr. 26. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ez szomorú, és könnyen lehet hogy a tükröződéstől van. a matrica nem rossz ötlet, ha nem válik be esetleg egy műmadarat az ablakpárkányra elrettentésnek, majd megoldjátok.


de komolyságot félretéve: biztos menő a berendezésetek és szeretnének beugrani egy percre :)

2017. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán változott valami a környék növényzetében vagy más madarak jöttek.
2017. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tükröződés. Ő nem tudja hogy az a saját tükörképe, azt hiszi hogy az egy másik madár. Én széncinkét láttam teherautó visszapillantójával viaskodni.

Párzási időszak miatt van.


Viszont: Ha látod hogy nekicsapodik, és utána meg tudod fogni, nem repül el, tedd biztonságos helyre, vagy egy lezárt, kilyuggatott dobozban hagyd pihenni kicsit, és ha már zörög engedd szabadon.

Ne adj neki semmit, ne etesd és véletlenül se itasd. Agyrázkódáat "szoktak" kapni.

2017. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Szerencsére eddig mind repült tovább.Egy se pottyant le.Pedig elég nagyot koppantak!

2017. ápr. 26. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!