Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a libám 6 db tojásból...

Ha a libám 6 db tojásból kikölt 1 kislibát, az már jó?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 11:15
 1/8 anonim válasza:
Miért szerinted jó???
2010. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Ez az 1. költése.
2010. máj. 17. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó,de pár nap alatt valószínű a többit is kitölti.
2010. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fogja. A többi záp...
2010. máj. 18. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem jó szerintem ha a következő próbálkozásnál se lesz több akkor cseréld le a gúnárt.
2010. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi libáinknál 11 tojásból 4 kisliba kelt ki, sajnos a többi tojás itt is záp volt.
2010. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A libák alól ki szokták szedni a megtojt tojásokat, és sorszámmal ellátni. Ha jól vannak takarmányozva, akkor kétnaponta tojnak egy tojást. Nagyon fontos, hogy a gyűjtött tojásokat csak maximum 2 hétig lehet gyűjteni, de addig is 11-13 fokos hőmérsékleten kell tárolni. Ha ettől több ideig tárolod, vagy magasabb a hőmérséklet, akkor gyengébb lesz a kelési arány.

Ha már van kikelt libád, az azt jelenti, hogy termékenyít a gúnárod. 1-1 sikeres párzással kb 10 napig tud a tojó termékeny tojásokat tojni.

2010. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

2 gúnárom van.

A tojásokat meg szoktam dátumozni, és ki veszem a fészekből. 2 naponta tojt a libám, általában reggel. Nekem csak 7 tojást tojt a libuskám.

Azt nem tudtam, hogy 2 hétig lehet tárolni a tojásokat, lehet hogy néhány nappal több mint 2 hétig tároltam...

Én azt olvastam, hogy 1 éves libának nem jó a tojása. És az én libáim 1 évesek, szóval örülök hogy legalább egy kisliba lett.

Köszi az infókat! :)

2010. máj. 20. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!