Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS Sérült kismadár! Mit...

SOS Sérült kismadár! Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van egy seresznyefánt rajta bogárfogó papírmicsodával, belerepült egy kis madár (szerintem széncinege)

amint megláttuk a lehető legóvatosabban leszedtük róla, sajnos a vergődésben mindkét szárnya fennakadt, és amikor anyukám leszedte a szárnyait néhány toll kitépődött, a többi meg összeragadt. Hogy tudnánk segíteni? Jelenleg egy kisdobozban van, meg szeretném várni, hogy lenyugodjon. hogy, mivel szedjem le a ragasztót a szárnyairól? Hogyan etessem meg? Semmi komoly baja nem estett, de mégis félünk hogy meghal, mivel ez egy elég nagy sokk volt számára, repül el nem tud, megpróbálta, esett egy picit, de nem lett baja.



2017. jún. 6. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Adj neki szotyit ,vizet.

A ragasztós sologra nem tudom a választ

2017. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a sokkot csillapítanó, első körben szerintem vigyétek ki a házból, hogy ismerős környezetben lehessen, és ha akar, elmehessen.


ha van rá pénzed, legjobb lenne állatorvoshoz vinni, hogy letisztítsa, a házi mesterkedéssel sajnos többet árthatsz, mint amennyit használsz, ráadásul véletlenül eltörheted valamijét, és akkor annyi neki

2017. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
meg cseresznyét is tegyél neki, ha oda akadt be, lehet, hogy azt akart csipegetni
2017. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%

A széncinke védett madár, átveszik bármelyik madármentő állomáson és onnantól szakszerűen gondozzák tovább. Jelenlegi állapotban egyáltalán nem életképes a szabadban, hiányos és ragacsos tollakkal nem tud elég jól repülni.


[link]

2017. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! <3
2017. jún. 6. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Szakemberhez kell vinni(Pest: Állatorvosi Egyetem vad és egzotikus rész, vagy Exopet). Meg kell várni amíg a tollai miatt újra tökéletesen röpképes lesz(ez elég hosszú idő)

Kaját lehet neki adni lisztkukacot, csirkehúst, főttojást.

Az a baj, hogy ilyenkor ezek fiókát nevelnek, és csak az egyik szülő bajosan tudja eltartani az akár 10-18 egyedből álló fészekaljat..több fióka is éhenhal.

Tudom, hogy lehet leszedni, de az szigorúan szakembert igényel, és még akkor sem mindig sikeres.

[link]

Hortobágyon nagyon gyakori az ilyen cinkeeset, oda kellene eljuttatni.

Addig dobozban/kalitkában tartani, ennivalót, vizet, nyugalmat biztosítani számára, minél kevesebbet zavarni, és magasabb helyre tenni, nem szeretnek a földön ücsörögni.

2017. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!