Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy széncinege...

Találtam egy széncinege fiókát. Sajnos nem láttam se odut se odufészket, így haza vittem, de meghalt . Vajon miért?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Mert mit gondoltál, otthon majd feltalálja magát, készít ebédet, aztán szépen felnő és elrepül?

Ott kell hagyni, nem kell hozzányúlni.

2017. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg azért pusztult el szegényke,mert egy jó darabig nem kapott táplálékot,miközben nekik álandóan adni kell. Lehet,hogy úgy megsérült,hogy nem bírta tovább.

Bármi lehet.

De ha földön fekvő állatot látsz,akkor nem szabad ott hagyni. Mert akk biztos,hogy elpusztul. Ha hazaviszed és úgy gondoskodsz róla,ahogyan kell,akkor 70% esély van rá,hogy még élni fog.

Óvatosan kell hozzájuk nyúlni. Hazavitted egyből adni neki kicsi vizecskét,hadd igyon. Utána megkéred a szüleid,hogy vegyenek vmi magot vagy amit az ott levő állat szeret. Vagy fordítva,szüleid vigyáznak a picire te meg rohansz táplálékért. Így valószínű nem pusztult volna el.

2017. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze igaz, de én nem hiszem, hogy ezek össze vannak kapcsolva.
2017. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Akár beteg is lehetett szegény.
2017. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gyakorlatod a madármentésben, és nem kérsz szakértőtől tanécsot azonnal, ez lesz az eredmény.

Ha érdekel mit kell tenni ilyen esetekben, írj. Bár találsz információt elég sok helyen, Hortobágy Madárpart oldalán, MME, egyéb madármentő oldalakon.

2017. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
haza vittem és adtam neki pont azt amit kell. az állatorvos mondta mit adjak neki.belső sérülése volt ,azért halt meg! a többieknek köszönöm akik normálisan válaszoltak!
2017. jún. 16. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!