Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet, ami este...

Milyen madár lehet, ami este 10kor rákezd énekelni és hajnalban hagyja abba? Vörösbegy méretű, biosztanár sem tudja, de érdekelne:D

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Énekesmadár, ami este dalol? Ilyenről még nem hallottam.. általában este hagyják abba és hajnalban kezdik, nem fordítva:)
2010. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék, milyen madárról van szó. Nálunk is va, és tényleg sötétedés után kezdi, nap közben nem hallani. Gyönyörűen dalol, az utóbbi esős, viharos időn kívül, minden este hallottam. Mindig a prímások Pacsirtája jut eszembe, de mit keresne egy pacsirta este a jegenyefán? Látni még nem sikerült, messze van a fa, de tényleg éjjel dalol.
2010. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy szép kis barna madárka?A begyénél sötétebb pöttyök vannak ,pici,hegyes csőre van.Egyszer láttam egy ilyen madarat,egy téli éjszakán üldögélt egy faágon és gyönyörűen énekelt.Én akkor arra tippeltem,hogy talán fülemüle lehet.De ebben nem vagyok biztos,nem értek a madarakhoz annyira.
2010. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánanéztem,úgy látszik,tényleg fülemüle:


"Az irodalmi és zenei művekben gyakran felbukkanó fülemüle, a költők éjjel daloló misztikus csalogánya csak igen ritkán kerül szem elé, az udvarló hímek kórusa azonban betölti a májusi éjszakákat".

2010. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy hallottam, hogy a fülemüle dalol éjjel.

nálunk is van, tényleg aranyos a hangja, de látni még nem láttam.

2010. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Köszönöm a választ, bár nekem is eszembe jutott a Romeó és Júliából a fülemüle, de ott úgy emlékszem, a hajnalt jelezte, így elvetettem az ötletet. Lehet, újra kellene olvasnom? Köszi még egyszer.
2010. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" biosztanár sem tudja"


Az baj!

2010. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad biosztanárokat ilyen kérdésesekkel zaklatni. Nekem is sok kérdésem volt, de csak azt tudták, ami amúgy is tanagyag.
2010. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
lecsekkoltam a madárkát és tényleg fülemüle ! nem is gondoltam volna. köszi (:
2010. jún. 6. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!