Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kezdenek el csicseregni...

Miért kezdenek el csicseregni a madarak már hajnali fél 3-kor a hulla sötét éjszakában? Normális ez?

Figyelt kérdés

Lakótelepen élek, előttünk van egy fás rész.

Azt értem hogy kel a nap, kelnek a madarak, a kakas is kukorékol, stb. De az szerintem nem normális hogy éjjel fél 3 és 3 között, vak sötétben rákezdenek. Sehol nincs még a nap, nem is pitymallik.

Ilyenkor nyáron ekkor van a legjobb levegő, de muszáj betennem az ablakot, mert olyan csivitelést művelnek, hogy nem tudok aludni tőlük.

Vajon az idő, a frontok, a klímaváltozás zavarja meg őket? Vagy idetelepültek olyan fajták, akik éjjel aktívak?

Régen is így volt, csak nem tűnt fel, vagy ez valami új jelenség?


2017. jún. 20. 04:24
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Normális.

Hiszen ösztönük vezérlik, nem pedig tudatuk, hogy azért teszik, mert zavarni akarnak téged.

2017. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Régen is igy volt , csak öregszel és minden zavar. A korral szenilisebbek lesznek az emberek.
2017. jún. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Öreg vagyok és nem vagyok szenilis. De nem is zavar, ha hajnalban csivitelnek a madarak. Ez természetes dolog náluk.
2017. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A csalogány szokott éjnek évadján csivitelni. Persze az ösztöne vezérli, de attól még rohadt idegesítő lehet, ha valaki emiatt nem tud aludni...
2017. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem normális, de városban ez így szokott lenni.

Nappal akkora zaj van, hogy nem hallják/értik egymást, ezért a kommunikációt akkor végzik, amikor csend van.


Ez kb olyan, mint a mediterrán országoknál a szieszta. A környezet miatt kényszerülnek rá.


Vagy mostanában zajosabb a nappal felétek és ezért tették korábbra a csicsergést, vagy csak eddig nem zavart.

Lehet, hogy más fajta madarak is vannak mint amit megszoktál, aminek feltűnőbb a hangja.

2017. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pacsirta mindig hajnalban énekelt... Na meg ott vannak a bagolyfélék, ők éjjeli életmódot élnek, mondjuk ők huhognak, nem csivitelnek...
2017. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tipikus éjszakai énekes madárkák.

Na én is aztán tudok zsémbes boszorkány lenni, ha épp olyan napom van, és akkor minden idegesít, de ők sosem. :) Igaz, én kertesben lakom, ráadásul április elejétől októberig nyitott ablaknál alszom, ezért hozzá vagyok szokva az ilyen jellegű éjjeli zajokhoz. Mint pl. békák brekegése, tücsökciripelés, vagy tavasszal a nagyon bosszantó macskavernyákolás. :D Ebben az időszakban egyébként mindig füldugóval alszom. A madarak éneke kifejezetten megnyugtat, jóleső érzés a hangjukkal feküdni, és kelni. :)

Kérdező, ők régen is csicseregtek éjszakánként, csak talán neked nem tűnt fel. Lehet, jobb alvó voltál, mint most.

2017. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!