Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pingvinek is dínók?

A pingvinek is dínók?

Figyelt kérdés
A pingvinek is theropoda dinoszauruszok?

2017. jún. 26. 14:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
A pingvinek madarak. Hogy a madarak a dinoszauruszokból fejlődtek ki, az egy dolog, attól még nem dínók, mint ahogy mi sem (az emlősök, így az ember őse is a dinoszauruszokból alakult ki, ugyebár).
2017. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Te nagyon idióta vagy! A ma élő madarak jelentős százaléka, úgy 90 000 faj theropoda dinoszaurusz! Nem tőlük származik, hanem az. Ez bizonyított tény.


Az én kérdésem pedig az, hogy a pingvin is ilyen? (Amúgy úgy sejtem, hogy nem, de nem tudom eldönteni)


Nem értem minek ír olyan aki egyálltalán nincs képben a világgal.

2017. jún. 26. 14:50
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
Bocsásson meg professor Úr, a tudományi karon érdeklődjön a kérdésével amennyiben Ön ilyesfajta komoly témában szeretne kielégítő és pontos választ kapni. :D
2017. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne lennének azok? Ugyanúgy madarak, csak az életmódjuk más.
2017. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A madarak a hüllőmedencéjű dinoszauruszok Theropoda kládján belül a Coelurosauriák Maniraptora alcsoportjának, azon belül is az Avialae-nak tagjai...

A filogenetikus kaldisztika alapján, ami a rendszertan jelenleg használt szisztémája egy élőlénycsoport leszármazottjai még mindig ugyanabba a csoportba tartoznak: tehát igenis dínók!

2017. jún. 26. 15:36
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Rendszertanilag valóban a Theropodák egy alcsoportjába, az Avialae kládba sorolják be a madarakat, de idézem "A madarak az Archosauriák fejlődési irányához tartozó hüllőmedencéjű dinoszauruszok (Saurischia) egy csoportjának (Theropoda) ágából alakultak ki. A valódi madarak a kréta korban, 100 millió évvel ezelőtt jelentek meg." Tehát a valódi madarak közé tartozó pingvin is nyilvánvalóan ide tartozik.
2017. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy ha ilyen jól tudod, miért kérdezősködsz itt? Szerinted hány rendszertanász fog itt válaszolni?

Mivel még a rendszertanászok közül sem ért egyet mindenki a madarak dinoszauruszok közé való besorolásával (legalábbis mikor ezt tanultam, még így volt), mégis milyen válaszra számítasz? Ez olyan, mintha azon erősködnénk, hogy az ember most majom-e vagy sem. Nyilván az, méghozzá keskenyorrú, avagy újvilági majom, hiszen az az alá tartozó Hominoidea öregcsaládba tartozik.

2017. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Itt megtalálod a modern madarak kladogramját. Igen, a pingvin is ott van.

[link]

2017. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Igen, minden madár dinoszaurusz.
2017. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%

"az ember őse is a dinoszauruszokból alakult ki"


Ez nem igaz. Az ember őseinek, se más emlősnek semmi köze a dinoszauruszokhoz.

2017. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!