Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok?

Milyen papagájt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van egy 120 cm hosszú, 60 cm széles 125 cm magas kalitka a számára. Az lenne a lényeg, hogy könnyebben kézhez lehessen szoktatni, ne legyen 20 000 ft-nál drágább, és lehessen vele "játszani", foglalkozni kalitkán kívül is. Én valami törpepapagájfélére gondoltam, régen pl. imádtam a fisher törpepapagáját, csak sosem olvastam úgy részletesen utána. Hullámosat nem szeretnék! Előre is köszi!

#papagáj #kalitka #törpepapagáj #fischer törpepapagája
2017. júl. 4. 16:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nekem pl.pintyeim vannak (papagáj mellett), irtó aranyosak, barátságosak :) Ha benyulunk a ketrecbe rá repülnek az ujjainkra. Hagyja, hogy megsimogassuk őket. Nagyon tünemények csak ajánlani tudom! Ha mindenáron papagájt szeretnél, nézz utána a nimfapapagájnak, szerintem az is jó választás. Vagy kakadu...
2017. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyat válassz, ami tetszik, mert a szelídség csak attól függ, hogy te hogyan közelítesz felé és mennyire vagy türelmes :)

Viszont papagájt csak párban tartunk, így mindenképpen két madárban gondolkodj :)

Utána készülj fel hogy ez az egész egy nagy türelemjáték.

Nekem a fiú hegyi papagájomnál 6 év volt, mire megengedte hogy hozzáérjek :) De teljesen megére kivárni, immáron 14 éve ő a legimádottabb madaram :D

De egyenlőre úgy vettem észre, hogy a nimfáimmal volt a legkönnyebb dolgom szelidítés terén :)

2017. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Törpét csak párban, mert egyedül meg fog gyűlni vele a bajod. :) Mindenkit szét fog csípni, rikácsolni fog, mert azt hiszi te vagy a párja. Ketten még murisabbak és úgy is szelídek lesznek.


Egyébként minden papagájt párban kell tartani.

2017. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy a nimfa lesz az igazi, anyukámnak is olyanjai voltak régen. =) Neki elég a kérdésben írt kalitka?
2017. júl. 5. 10:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden madarat párban kell tartani!

Ez a kalitka elég 1 pár katalinnak,akár napi kiengedés mellett is,az volna a legjobb,de ha nincs rá lehetőség akkor ki sem kell engedni,mert ez egy elég hosszú kalitka. Tehát én a katalin papagájt tudnám ajánlani. Barátságos,csendes.

2017. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A sárga homlokú amazonpapagáj párnak elég a fent említett kalitka? (még gondolkozom, de ez a fajta is nagyon elnyerte a tetszésem! =))
2017. júl. 6. 12:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem arra gondoltam, hanem a barátpapagájra. Csak már kavarognak a fejemben a gondolatok! =D
2017. júl. 6. 12:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátoknak szerintem elég,de jobb lenne 1 röpde. Amúgy blokkban laksz? Ha nem akkor meget a barát,ha igen akkor nem ajánlom. Az egyik ha nem A leghangosabb papagájfaj.
2017. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, kertes házban lakom. Hát, akkor a barát is elvetve, mert édesapám nem szereti ha nagyon rikácsol. Ez NEM azt jelenti, hogy kussban kell lennie, vagy hogy nem fütyülhet, mert tudom, hogy ilyen nincs. Csak ne pont a leghangosabbat. Kezdek elgondolkozni a hullámoson. Elvileg őt is kézhez lehet szoktatni, és kitartással még szavakat is megtanul. Csak, nekem a hangjuk nem tetszik. Hm... Dilemmák. XD A nimfa úgy látszik a csúcstartó! Őt kiskorom óta "csodálom" nem is kerül sokba.
2017. júl. 6. 15:08
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire volt érthető, kertes házban lakom. A válaszokat köszi, ment a pont! =)
2017. júl. 6. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!