Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj pár már másodszo...

Suncer kérdése:

Nimfa papagáj pár már másodszor teszi meg, hogy az éppen kirepült fiókákkal nem foglalkozik. Tegnap az ötből a második fióka hullott el üres beggyel. A szülől párosodnak, újból le akarnak tojni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy fióka még nem repült ki, kerti röpdében vannak együt más papagájokkal, az odút hiába venném le más odúba raknék le a tojást. Mit tehetek a kézzelnevelésen kívűl?

#papagáj #fiókák elhanyagolása
2017. júl. 10. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A kicsik kéregetik a kaját a szülőktől?

Van a röpde aljában is lágyeleség, fürtös köles és magkeverék?

2017. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Levettem közben az odút. Letojtak más odúban, kivettem a tojást. A kicsik eszegetnek (nagyon lassan) mageleséget a röpde alján levő tálcából. A baj h nemigen kérik az ételt, pedig igencsak üres a begyük...De azért az apát láttam etetni őket.
2017. júl. 12. 11:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Lágyeleséget is teszek...kivéve tojást
2017. júl. 12. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen ezért kérdeztem mert a kirepült kicsit már az apa eteti az ö feladata és közbe a kicsik figyelik,tanulják az önálló evést míg a tojó már a következő fészekaljon dolgozik...
2017. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak foglalkozik az apa a fiókákkal...és ma délután többször is hallottam a fiókákat ételt kérni...Remélem ez a 3 megmarad. Köszi!
2017. júl. 12. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!