Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg lehet e szeliditeni a...

Meg lehet e szeliditeni a hullámos papagájt?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hónapja a kertünkbe szállt egy hullámos papagáj. Sosem volt madarunk, nem is terveztem hogy a közeljövöben lesz, de mivel gyerekeket hallottam a kerítés mögött ahogy zavarják, sikerült odacsalogatnom magamhoz. Hagyta hogy megfogjam, nem csípott, csak a fejével bögdösött. Beszereztem mindent ami szükséges, még játékot is készítettem neki, sokat olvasgattam papagájtartásról, még sem tudok rájönni, azóta miért támad minden kézre ha közelítünk felé? Nem szereti az új bolgokat a ketrecben, sokáig tartott mig a játékát is elfogadta (azóta le se jön róla), próbáltuk kiengedni a szobában, de mikor kint volt, egész végig a csilláron gubbasztott, és továbbra is csípott minden közeledésünkre... Szeretem az állatokat, tényleg igyekszem mindent megtenni, hogy jó legyen neki, nem értem miért vadult meg, miután első alkalommal hagyta magát megfogni? Van esetleg valakinek valami ötlete? Már teljesen tanácstalan vagyok.... Köszönöm előre is! :)

2017. júl. 11. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Az utcán félt, stresszes volt lehet kicsi sokkos is és éhes ott ezért nem a valós viselkedésüket látni.

Másrészt nem tudhatod honnan jött szegény pára lehet hogy elhanyagolták vagy rosszul bántak vele...


Sokat jelentene neki egy fajtárs mert egyedül nem jó neki és csak ücsörög magányában. DE előbb jó lenne látnom róla videót vagy legalább képeket de a videó jobb lenne hogy megnézzek rajta 1-2 dolgot amit kezdőként nem biztos hogy ismersz. Pl. neme,kora, ránézésre az egészségi állapota, nem-e szedett össze atkát odakinn...

Ha beteg vagy valami olyan baja van ami még enyhe akkor emiatt is lehet agresszív mert prédaállat és leplezni akarja hogy nincs jól.

Viselkedése milyen? Mászkál,repked, csipog? Vagy csak ül és gubbaszt?

Ürüléke szilárd, zöld és fehér részből álló? Vagy másmilyen? Híg, vizes esetleg?

2017. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sokat szokott csipogni, van hogy egész délelőtt csirippel. Közben vagy a hintáján vagy az új függő mászókáján piruettezik.

Az ürüléke fehér kis fekete pöttyel (ma láttam előszök egyet-kettőt kicsit hígabbat, eddig szilárd volt)

Nagyon szereti a magokat, a tojásfehérjét, gyümölcsből viszont csa a sárga vonzza, abból is leginkább a ringló... Még a nevére is hallgat ha szólunk hozzá, mégsem enged senkit magához...

Az alábbi oldalakra töltöttem fel pár képet róla, sajnos csak így tudtam megoldani a képfeltöltést... Ha sikerül készítenem róla felvételt, küldöm azt is. Köszönöm szépen a segítséget! :)

[link]

[link]

[link]

2017. júl. 11. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Szép felnőtt tojó, kicsit megviselt de ez érthető, a csapzottságához pedig a vedlésnek is sok köze van.

Az atkára nem tudok mit mondani mert homályosak a képek és túl sokat takar a rács.


Ha az ürüléke nagy része fehér az így elsőre furának tűnik... a fehér(vizelet tulajdonképpen, húgysav) csak egy kisebb része a pottyantásuknak normál esetben...

de az mindenképp jó hogy szilárd.



Tojást csak ritkán kapjon illetve most egy darabig inkább ne is kapjon mert tiszta barna a viaszhártyája(orra) ami azt jelenti hogy nagyon hormonos és a sok fehérje főleg az állati eredetű fehérje csak mégjobban hormonosítja,fenntartja ezt az állapotot. Alap esetben 2-3 hetente egyszer kell a főtt tojás fehérjepótlásnak de hormonos időszakban ki lehet hagyni,el lehet jobban tolni vagy csak pár falatnyit kapjon alkalmanként. Ha nem hormonos akkor világoskék,fehér lesz az orra valószínűleg.


Gyümölcsöket ha eszi az szuper de változatosan kapja őket és csak heti 1-2 alkalommal, vegyszermentességre figyelj. Zöldségeket kaphat ennél többet kicsivel. Csíráztatott magok heti 1-2 alkalommal. Amit akár napi szinten is kaphat azok a zöldek, gyomnövények. Kalciumpótlásra is szüksége lesz(szépia és valamivel akár reszelt szépiával extra kalcium ha gyümölcsöt,zöldséget kap) meg napoztatni is kéne majd.

Hogy mit, miből mennyit, hogyan ehet azt a Papagájok takarmányozása nevű facebook csoportban megtalálod.


Az agressziója szerintem összetett dolog. Egyrészt ő egy tojó és a tojó hullámosok agresszívabbak. Másrészt hormonos és ilyenkor minden papagáj tiszta dilis a maga módján még a szelídek is pl. hisztis, agresszív, ingerlékeny... Harmadrészt még vedlik is ha jól látom ami szintén hormonális dolog és hangulatváltozást okoz általában nyűgösebbek ilyenkor. Negyedrészt a túl sok fehérje(ha gyakran adtál neki eddig főtt tojást) is okozhat agressziót. Ötödrészt ha az előző gazdája nem foglalkozott azzal hogy megszelídítse vagy netán még ijesztgette,stresszelte, bántotta is ami mély nyomot tud hagyni akkor így hogy már felnőtt nehezebb szelídíteni főleg ennyi élmény után(kinti ijedelem, megfogás és ugye az esetlegesen előző gazda "nyomai"). De légy türelmes 1 hónap nem sok idő van aki fél-1 év után jut el oda hogy szelídnek mondhatja a madarat. Hagyd megnyugodni és ne erőltesd a közeledést. Ha nem akarja hát nem akarja, kínálgasd fürtös kölessel kézből, beszélj hozzá, legyél sokat mellette és kerüld az olyan helyzetetek amikor csípnie/támadnia kell.

Egy kis fajtárs(mindenképp hím) nagyon jót fog tenni neki. Lehet a szelídítésen is sokat lendít. De ne hagyd ki az elején a karantént(1hónapig külön kalit külön szobába) majd fokozatosan legyenek összeszoktatva mert a tojók házsártosak tudnak lenni.



A kalitka a berendezéssel együtt rászorul némi változtatásra mert ez így nem lesz jó neki. Mindent megtalálsz ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2017. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen agyors vàlaszt! :)

Holnap,nappali fènynèl megpròbàlok èlesebb kèpet kèsziteni ròla,meg felvètelt ha sikerül elkapnom ahogy jàtszik.

Miről lehet felismerni hogy atkàs e?

2017. júl. 11. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Az atka elsősorban a viaszhártyán, csőrön látszik és a lábán. "Lerakódás" vagy "vízkőszerű" formában. De az elején még nem olyan feltűnő és van hasonló kinézetű dolog a sima rétegcserélődés ami viszont normális.
2017. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról is készíts videót ha kérhetem ahogy viselkedik ha felé nyúltok.
2017. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Ma sajnos nem tudtam videót késziteni róla, de amint sikerül, felteszem :)
2017. júl. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!